Najlepsza karta kredytowa dla studenta – na co zwrócić uwagę?

Najlepsza karta kredytowa dla studenta – na co zwrócić uwagę?

Karta kredytowa dla studenta daje poczucie bezpieczeństwa, bo w razie niespodziewanych wydatków można szybko skorzystać z dostępnego limitu. Studiujesz i myślisz o skorzystaniu z tego instrumentu finansowego? Dowiedz się, pod jakimi względami należy porównywać oferty i gdzie złożyć wniosek o wydanie karty kredytowej.

Czym wyróżnia się najlepsza karta kredytowa dla studenta?

Aby karta kredytowa rzeczywiście stanowiła rozwiązanie na wypadek niespodziewanych wydatków, powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika – w tym przypadku studenta. Porównując dostępne na rynku karty kredytowe, zwróć uwagę na poniższe kwestie.

Formalności związane z otrzymaniem karty kredytowej

Instytucje oferujące karty kredytowe studenckie najczęściej dokładnie weryfikują każdego potencjalnego klienta. Nie masz czasu na dostarczanie wielu dokumentów, w tym legitymacji studenckiej czy zaświadczenia o przyznanym stypendium? Pozabankowa karta kredytowa AXI jest przyznawana bez skomplikowanej procedury, a wniosek o nią złożysz przez internet. Po złożeniu wniosku online zdolność kredytowa jest weryfikowana za pomocą usługi Instantor lub Kontomatik, dzięki czemu formalności są ograniczone do minimum.

Opłaty za korzystanie z karty kredytowej

Najlepsza karta kredytowa dla studenta jest tania – nie generuje opłat, gdy nie jest używana. Chcesz wiedzieć, za co będziesz płacił? Takie informacje znajdziesz w tabeli opłat, przy czym dotarcie do niej często jest kłopotliwe. W przypadku karty AXI aktualne i przejrzyste zestawienie opłat znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej. Prowizja nie jest pobierana m.in. za wydanie karty, krajową i zagraniczną płatność kartą oraz wypłaty gotówki z bankomatów na terenie Polski i krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Student szukający karty kredytowej dla studenta

Konieczność posiadania bogatej historii kredytowej

Zastanawiasz się, jaka karta kredytowa dla studenta sprawdzi się najlepiej? Jeżeli dopiero zaczynasz studia, to prawdopodobnie nie masz historii kredytowej, bo nie ubiegałeś się wcześniej o kredyt czy pożyczkę. Nie jesteś jednak sam – młodzi ludzie, których interesuje karta kredytowa od 18 lat, najczęściej nie korzystali wcześniej z produktów finansowych. To jednak wcale nie musi być przeszkodą w uzyskaniu karty kredytowej. Karta AXI jest przyznawana bez wnikliwego sprawdzania dotychczasowej historii kredytowej klienta.

Kontrola wydatków – historia transakcji

Jako student masz sporo obowiązków i najpewniej nie masz wiele czasu na prowadzenie budżetu. Mimo to chcesz mieć finanse pod kontrolą? Karta kredytowa dla studenta nie powinna uzależniać dostępu do historii transakcji czy wyciągu od dodatkowych opłat. Z kartą AXI otrzymasz wgląd do przypisanego do niej rachunku technicznego oraz comiesięczny wyciąg. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco kontrolować, czy i ile masz do zapłaty. Na Twoje pytania odpowie z kolei account manager.

Możliwość korzystania z karty kredytowej za granicą

Masz szansę na zagraniczny wyjazd w ramach programu Erasmus? Najlepsza karta kredytowa dla studenta powinna działać również poza granicami Polski. Kartą AXI będziesz mógł płacić za granicą bez dodatkowych prowizji. Mając ją w portfelu, będziesz mógł też bez ponoszenia dodatkowych kosztów wypłacić środki w jednym z krajów należących do EOG. W przypadku wypłat z bankomatów znajdujących się poza EOG opłata nie jest wysoka – wynosi 14 zł.

Karta kredytowa dla studenta bez dochodów – czy to możliwe?

Wszystkie karty kredytowe, w tym studenckie, są produktami kredytowymi. Instytucja wydająca ten instrument płatniczy musi mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Dotyczy to również studentów. Karta kredytowa dla studentów bez dochodów to produkt, którego nie znajdziesz na rynku finansowym. Nie oznacza to jednak, że brak etatu jest przeszkodą w otrzymaniu takiej karty.

Najlepsza karta kredytowa dla studenta przewiduje możliwość spłaty wykorzystanego limitu ze środków pochodzących z różnych źródeł, np. pracy dorywczej czy stypendium. Jeżeli uzyskujesz nawet niewielkie dochody, masz szansę na kartę kredytową.

Studenci rozmawiający o karcie kredytowej dla studentów

Dlaczego karta kredytowa dla studenta to lepszy wybór niż kredyt?

Studenci mogą ubiegać się o kredyt studencki. To jednak zobowiązanie długoterminowe – raty spłaca się po zdobyciu dyplomu. Dodatkowo wiele banków wymaga zabezpieczeń, choćby w postaci poręczycieli. Jeżeli dodatkowych środków potrzebujesz jedynie sporadycznie, zdecydowanie lepiej sprawdzi się karta kredytowa.

Atutem kart kredytowych jest elastyczność. Z otrzymanego limitu korzystasz jedynie wówczas, gdy jest to niezbędne. Jeżeli w danym miesiącu masz wystarczająco dużo środków, nie musisz martwić się o opłaty – o ile zdecydujesz się na kartę od instytucji, która dba o przejrzysty i prosty cennik. Wówczas karta kredytowa dla studenta rzeczywiście będzie pełnić funkcję finansowego zabezpieczenia.