Poprzedni Następny

Karta kredytowa od 18 lat

Jednym z popularniejszych produktów finansowych, który cieszy się powodzeniem wśród osób szukających dodatkowego zastrzyku gotówki, jest karta kredytowa. Kartę możesz otrzymać zarówno w firmie pozabankowej, jak i w banku.

Od ilu lat jest karta kredytowa?

Karty kredytowe w większości instytucji finansowych skierowane są do osób pełnoletnich, dlatego osoby od 18 roku życia mogą śmiało wnioskować o przyznanie limitu kredytowego na karcie. Przed ostatecznym wysłaniem formularza, należy zweryfikować, czy wybrana firma udzieli nam pomocy finansowej w postaci wygodnej karty. Bez wątpienia osoby z nieskazitelną historię kredytową, mają zdecydowanie większe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Dzieje się tak nie tylko w przypadku banków, ale również firm pozabankowych. Spłata karty kredytowej powinna zostać uregulowana w wyznaczonym terminie. W innym przypadku firma naliczy nam dodatkowe koszty w postaci odsetek i prowizji. Karta kredytowa to z pewnością bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie opłacić nasze bieżące wydatki, zakupić niezbędny sprzęt, czy spełnić marzenia. Karta może posłużyć również jako środek do płatności zakup np. biletów lotniczych, czy rezerwacji hotelu. Daje ona również opcje ze skorzystania ze specjalnych zniżek i bonusów dedykowanych w bankach.

Pozabankowa karta kredytowa - jak złożyć wniosek?

Szukasz pieniędzy, które wydasz na dowolny cel? Zastanawiasz się jak założyć kartę płatniczą? Nic prostszego! Karta kredytowa pozabankowa dostępna jest po złożeniu wniosku na kilka sposobów. Jednym z najszybszych i najczęściej wybieranych opcji, jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie wybranej instytucji finansowej.

Osoby, które preferują wypełnić wniosek tradycyjną drogą, mogą skontaktować się z konsultantem lub wybrać się do najbliższej placówki firmy.

We wniosku zobowiązani jesteśmy do podania kilku podstawowych danych osobowych w tym:

  • imię, nazwisko,
  • PESEL,
  • adres e-mail
  • oraz numer telefonu komórkowego.

Po otrzymaniu formularza bank lub firma pozabankowa weryfikuje zdolność kredytową klienta. Obecnie istnieje kilka baz osób zadłużonych, z których korzystają instytucje finansowe. Jeżeli osoba wnioskująca znajduje się na jeden z list dłużników, może mieć problem z uzyskaniem dodatkowego wsparcia finansowego. Bank może również poprosić wnioskujących o przesłanie dodatkowych dokumentów w postaci zaświadczenia o zarobkach, czy również wyciągu z konta bankowego. Bez wątpienia największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji mają osoby, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę. Nie jest to jednak priorytetowym wymogiem i kluczowym czynnikiem do otrzymania karty kredytowej, czy pożyczki.

Karta kredytowa a zdolność kredytowa

Jeżeli interesuje nas uzyskanie karty z limitem kredytowym, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które mogą mieć znaczący wpływ na naszą zdolność kredytową:

  • Forma zatrudnienia oraz dochody
  • Obciążenie obecnymi wydatkami
  • Okres kredytowania
  • Historia kredytowa w rejestrze dłużników

Posiadanie zdolności kredytowej, daje pewnego rodzaju zabezpieczenie dla usługodawcy, który jest w stanie określić, czy wnioskujący będzie zdolny do spłacenia limitu kredytowego, kredytu, czy pożyczki. W przypadku osób pełnoletnich ciężko jest, aby miały one zbudowaną historię kredytową. W przyszłości muszą pamiętać o terminowej spłacie zaciąganych zobowiązań.

Chcesz złożyć wniosek o kartę? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Karta Axi z limitem kredytowym może być Twoja. Sprawdź jej zalety!