Jak uzyskać kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach?

Jak uzyskać kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach?

Chcesz zacząć korzystać z karty kredytowej, ale nie masz czasu na gromadzenie dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów czy dostarczanie ich do instytucji finansowej? Dziś dostępne są karty kredytowe bez zaświadczeń przez internet. Zobacz, jak szybko i bez zbędnych formalności otrzymać kartę kredytową.

Kto i na jakich warunkach może otrzymać kartę kredytową bez zaświadczeń?

Instytucje finansowe chętnie sięgają po technologiczne nowinki. Korzystają na tym klienci, którzy dziś mogą wnioskować o karty kredytowe bez zaświadczeń przez internet. Kto może otrzymać w ten sposób kartę kredytową?

Karty kredytowe bez zaświadczeń to produkty dostępne dla każdej osoby, która spełnia określone wymogi. Wymienione poniżej warunki stawia każda instytucja finansowa – zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Wymagania, jakie musi spełnić każda osoba, którą interesują karty kredytowe bez zaświadczeń przez internet, dotyczą obywatelstwa (konieczne jest polskie), posiadania ważnego dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego) i dysponowania pełną zdolnością do czynności prawnych. Znaczenie mają też:

Źródło i wysokość dochodu

Akceptowane są przy tym różne źródła dochodu. Przykładowo wynagrodzenie za pracę czy świadczenie z programu Rodzina 500+ wystarczy, aby została wydana karta kredytowa bez zaświadczeń o dochodach. Zdarzają Ci się drobne opóźnienia w spłacie zobowiązań? Przeczytaj artykuł „Karta kredytowa dla zadłużonych – jak ją uzyskać?”, aby dowiedzieć się, czy masz szansę na otrzymanie tego produktu finansowego.

Osobisty rachunek bankowy

Jest to wymóg niezbędny – instytucja finansowa musi zweryfikować informacje podane przez potencjalnego klienta, któremu potrzebna jest karta kredytowa bez zaświadczeń. Możesz spotkać się m.in. z przelewem weryfikacyjnym lub narzędziem Instantor lub Kontomatik, które pozwala też na pozyskanie danych niezbędnych do zbadania zdolności kredytowej.

Wiek klienta

Nie każda instytucja finansowa oferuje karty kredytowe osobom w wieku 18 lat – czasem minimalny wiek klienta to 21 lat. Ma to związek m.in. z tym że karty kredytowe bez zaświadczeń są przyznawane wyłącznie osobom uzyskującym comiesięczny dochód. Karta kredytowa bez dochodów to produkt, który nie występuje na rynku. Z kolei osoby, które dopiero co ukończyły szkołę, najczęściej jeszcze poszukują zatrudnienia.

Kobieta płacąca kartą kredytową bez zaświadczeń

Limity w przypadku karty kredytowej bez zaświadczeń o dochodach

W przypadku kart kredytowych (również tych bez zaświadczeń) ustanawiane są limity. Limit to maksymalna kwota, jaką instytucja finansowa przekazuje klientowi do dyspozycji. Jakie limity obowiązują w przypadku kart kredytowych bez zaświadczeń przez internet? Są one uzależnione od dwóch czynników:

  • Wysokości uzyskiwanych co miesiąc dochodów – im są one wyższe, na tym wyższy limit zgodzi się instytucja finansowa.
  • Dotychczasowej historii kredytowej – klienci z dobrą historią kredytową również mogą liczyć na wyższy limit.

O wysokości limitu zawsze decyduje instytucja finansowa. W bankach może on wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, przy czym wówczas najczęściej nie jest to karta kredytowa na dowód bez zaświadczeń. Przeciwnie, przy takich kwotach bank bardzo dokładnie weryfikuje klienta pod względem kondycji finansowej.

Karty kredytowe bez zaświadczeń są oferowane również przez pozabankowe instytucje finansowe. W ich przypadku limit wynosi od 500 zł do 5000-6000 zł.

Potrzebujesz większej kwoty? Przeczytaj artykuł: „Kredyt bez BIK. Jak znaleźć pożyczkę bez BIK-u?”.

Mężyczna chowający do portfela kartę kredytową bez zaświadczeń

Karta AXI, czyli karta kredytowa bez zaświadczeń – jak złożyć o nią wniosek?

Do pozabankowych kart kredytowych bez zaświadczeń przez internet należy karta kredytowa AXI z maksymalnym limitem w wysokości 6000 zł. W przypadku tego produktu formalności zostały ograniczone do minimum.

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej karty bez zaświadczeń? Wniosek możesz złożyć przez internet – wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

  • Przejdź na stronę internetową AXI.
  • Kliknij „Złóż wniosek” – odnośnik znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
  • Wypełnij formularz – konieczne jest podanie danych osobowych, adresu zamieszkania i do korespondencji oraz informacji o miesięcznym dochodzie.
  • Zweryfikuj podane dane – odbywa się to za pośrednictwem usługi Instantor lub Kontomatik.

Później pozostaje już tylko oczekiwać na informację zwrotną. Jeżeli karta bez zaświadczeń AXI zostanie Ci przyznana, SMS-em lub e-mailem uzyskasz informację o przyznanym limicie. Ostatnim krokiem jest zaakceptowanie umowy. Karta kredytowa na dowód i bez zaświadczeń o wysokości dochodu zostanie wysłana na podany przez Ciebie adres. Ze względów bezpieczeństwa będziesz mógł ją aktywować dopiero po jej odbiorze.