Karta kredytowa dla zadłużonych – jak ją uzyskać?

Karta kredytowa dla zadłużonych – jak ją uzyskać?

Karta kredytowa przeznaczona jest wyłącznie do użytku pełnoletniego klienta, który zainteresowany jest uzyskaniem dodatkowego zastrzyku gotówki w prosty i szybki sposób. Obecnie na rynku istnieje kilka firm posiadających w swojej ofercie produkt, jakim jest karta kredytowa. Możemy uzyskać ją zarówno w instytucji bankowej, jak i pozabankowej. Jest to z pewnością atrakcyjna alternatywa pożyczek i chwilówek, zwłaszcza gdy otrzymane pieniądze możemy wydać na dowolny cel.

Karta kredytowa bez BIK – dla kogo?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych może pomóc w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia. Limit na karcie przyznawany jest w sposób indywidualny i zależny jest od zdolności kredytowej klienta. Osoby posiadające złą historię kredytową mają również szansę na uzyskanie pieniędzy na konto bankowe. Musimy mieć na uwadze, że większość firm pozabankowych i bankowych weryfikuje wnioskujących w bazach osób zadłużonych.

Obecnie w Polsce istnieje kilka głównych rejestrów dłużników, które zajmują się zbieraniem, przetwarzaniem oraz udostępnianiem danych osobowych zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Pięć najważniejszych rejestrów dłużników to:

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
  • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG),
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD), Rejestr Dłużników ERIF,
  • oraz Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor.

Karta kredytowa bez BIK to idealne rozwiązanie dla osób wpisanych w bazie Biura Informacji Kredytowej. Osoby ceniące sobie uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki bez wychodzenia z domu, gdzie formalności sprowadzone są do minimum, z pewnością powinny być zadowolone z wyboru opisanego produktu. Karta kredytowa spełni wymagania, z racji tego, że jest w pełni wygodna i elastyczna.

Lista dłużników – jak sprawdzić swoje długi?

Jeżeli znajdujesz się w gronie osób posiadających długi, możesz osobiście zweryfikować, czy dana firma przekazała Twoje dane do jednej z baz osób zadłużonych. Rejestr dłużników przyjmuje informacje nie tylko związane z niespłaconą pożyczką, kredytem, ale również za nieuregulowane rachunki za prąd, telefon, czy mandat. Chcąc uregulować swoje zadłużenie, warto zweryfikować, ile jesteśmy winni. Bez względu na bazę raporty dostępne są na serwisie internetowym, po zalogowaniu się do panelu użytkownika. W większości przypadków jesteśmy w stanie uzyskać pierwszy taki dokument bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Często również po danym okresie możemy również ściągnąć raport za darmo.

Aby zarejestrować się na serwis, należy podać kilka podstawowych danych osobowych m.in.:

  • imię,
  • nazwisko,
  • telefon,
  • adres e-mail,
  • oraz rodzaj dokumentu tożsamości z numerem PESEL.

Do zakończenia procesu rejestracji, będzie konieczne potwierdzenie tożsamości np. za pośrednictwem banku gdzie będziemy zobowiązani do przelania symbolicznego grosza lub złotówki. Samo wygenerowanie raportu nie zajmuje długiego czasu. W przypadku bezpłatnych raportów możemy czekać nieco dłużej, nawet do okresu 1 miesiąca.

Biuro Informacji Kredytowej – baza dłużników

Biuro Informacji Kredytowej to jeden z wymienionych wcześniej baz osób zadłużonych, w którym możemy osobiście kontrolować swoje zadłużenie. Co więcej, rejestr długów BIK chroni również przed wyłudzeniem kredytu. Raport dostępny w bazie to podsumowanie historii kredytowej oraz innych zobowiązań finansowych. Przedsiębiorstwo finansowe, jakim jest BIK, zostało założone w 1997 roku przez Związek Banków Polskich oraz prywatne banki. Gromadzi informacje o wszystkich osobach, które spóźniły się z uregulowaniem spłaty zadłużenia min. 60 dni.

Co 6 miesięcy jesteśmy w stanie ściągnąć raport bez ponoszenia żadnych kosztów. Dokument dostępny jest po rejestracji konta użytkownika i zalogowaniu się do panelu klienta. Jeżeli potrzebujemy uzyskać dane zdecydowanie częściej, musimy pamiętać o opłatach, jakie poniesiemy przy złożeniu wniosku na stronie. Jednorazowy koszt za pobranie raportu BIK to koszt 39 złotych. Można również zdecydować się na uzyskanie raportu z innymi dodatkowymi usługami za pakiet 12 raportów w kwocie 99 złotych.

W dokumencie oprócz danych związanych z zadłużeniami otrzymamy ocenę punkową BIK, która ma ogromne znaczenie dla firm dla decyzji przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę, kredyt, czy kartę kredytową. Do wyliczenia scoringu opracowana została specjalna formuła matematyczna. Dodatkowo, mamy wgląd do informacji dotyczących tego, czy ktoś weryfikował nasze dane w bazie, sprawdzając obecną sytuację finansową. Mówimy również o przypadkach próby wyłudzenia kredytu na dane osobowe. Raport BIK jest ważny 30 dni od daty wygenerowania. Każdy użytkownik ma możliwość wystąpić z prośbą o usunięcie danych z bazy BIK po okresie 5 lat od momentu wprowadzenia informacji o zadłużeniu.