Kredyt bez BIK. Jak znaleźć pożyczkę bez BIK-u?
Osoby zadłużone szukające wsparcia finansowego, mają szansę na uzyskanie pomocy w wybranych instytucjach pozabankowych. Sprawdź, jak szukać pożyczkę bez bik.
Kredyt online bez BIK – pomoc dla zadłużonych
Banki oraz firmy pozabankowe zabezpieczają się przed nierzetelnymi klientami. W tym celu przed wydaniem decyzji przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę, weryfikują wnioskujących w bazach osób zadłużonych. Obecnie istnieje kilka instytucji finansowych, które zbierają, przetwarzają oraz przekazują dane osobowe dłużników w swoich bazach. Należą do nich: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), BIG Infomonitor, Krajowy Rejestr Długów BIK, oraz Rejestr Dłużników ERIF BIG. Podczas zaciągania pożyczki bardzo ważne jest posiadanie dobrej historii kredytowej, która w dużym stopniu wpływa na decyzję pożyczkodawcy. W bazach istnieją nie tylko informacje negatywne, ale również pozytywne. Z pewnością osoby o nieskazitelnej historii mają większe szanse na uzyskanie pomocy finansowej.
Co w takim razie, jeżeli potrzebujemy pieniędzy, ale nasza historia kredytowa nie jest najlepsza? Oczywiście jest szansa na uzyskanie dodatkowego wsparcia w wybranych firmach pozabankowych. Pożyczki bez bik dostępne są zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i w biurze stacjonarnym. Wystarczy poszukać informacji o danym pożyczkodawcy i wypełnić prosty wniosek online. Pamiętajmy jednak, o terminowej spłacie zobowiązania. Unikniemy dzięki temu konsekwencji w postaci naliczenia dodatkowych opłat: prowizji lub wszczęcia postępowania windykacyjnego i sądowego.
Jak wnioskować o kredyt bez bik?
Jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowej gotówki, ale posiadasz zadłużenie w rejestrach dłużników? Nic straconego! Niektóre firmy nie weryfikują zadłużenia w bazach.
Sprawdź, jak aplikować o pożyczkę bez bik:
- Znajdź odpowiedniego pożyczkodawcę
- Zapoznaj się z cennikiem i regulaminem firmy
- Wypełnij wniosek online lub skontaktuj się telefonicznie z biurem obsługi klienta
- Poczekaj na decyzję pożyczkodawcy
- Jeżeli przejdziesz weryfikację pozytywnie – na Twoim koncie pojawią się pieniądze z pożyczki
Kiedy przedawnia się dług w firmie windykacyjnej?
Osoby szukające wyjścia z sytuacji, w której posiadają dług u wierzyciela, często zadają sobie pytanie „kiedy przedawnia się dług?”. Pamiętajmy jednak, że termin przedawnienia długu nie oznacza, że ono całkowicie znika. Zadłużenie istnieje, jednak w przypadku gdy wierzyciel nie wnosi roszczeń o spłatę długu, przestaje on być ważny. Taki proces może trwać kilka lat i w tym czasie wyłącznie można wnieść sprawę do sądu. Spowoduje to naliczenie dodatkowych kosztów, które będzie ponosił dłużnik.
Według ustawy Kodeksu Cywilnego podstawowymi terminami przedawnienia długu są:
6 lat od roszczeń majątkowych lub stwierdzonych prawomocnym wyrokiem sądu
3 lata od roszczeń z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej oraz świadczeń okresowych
W przypadku innych finansowych zadłużeń, czas przedawnienia długu jest zdecydowanie krótszy. Przykładowo mandat ulega przedawnieniu po roku, natomiast niezwrócona kaucja, czy również roszczenia sprzedawcy z tytułu niezapłaconej faktury po 2 latach.