12 sytuacji, w których karta kredytowa się przydaje – część druga

12 sytuacji, w których karta kredytowa się przydaje – część druga

Karty kredytowe często wiążą się z wieloma korzyściami, o których możesz nie mieć pojęcia. Zapraszamy do drugiej części artykułu, w którym podajemy drugą część usług, z których prawdopodobnie możesz korzystać jeżeli używasz karty kredytowej. Jeżeli jeszcze nie czytałeś pierwszej części, kliknij tutaj.

7. Ubezpieczenie od uszkodzeń wynajętego samochodu

Wiele kart kredytowych oferuje ubezpieczenie od uszkodzeń wynajętego samochodu. Dzięki temu wszystkie szkody zostaną pokryte przed Twojego kredytodawcę – nie będziesz musiał dopłacać w wypożyczalni za dodatkowe ubezpieczenie. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na restrykcje, ponieważ koszty naprawcze, których usługa nie obejmuje, mogą być naprawdę wysokie. Mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące długości okresu wynajmu, jak również rodzaju pojazdu, a nawet krajów objętych ubezpieczeniem. Co najważniejsze, zasady te nie obejmują szkód osobowych ani odpowiedzialności – warto o tym pamiętać.

8. Podstawowe ubezpieczenie wynajętego samochodu

Wiele kart kredytowych oferuje tą usługę, ponieważ działa ona jako podstawowa polisa ubezpieczeniowa na wynajem samochodu, co pozwala wiele zaoszczędzić – za jakiekolwiek rysy nic nie zapłacisz.

9. Punkty kredytowe linii lotniczych

Ta usługa często wiąże się z kartami kredytowymi z dość wygórowanymi opłatami rocznymi. Polega ona na tym, że jeżeli np. zarezerwujesz bilet i musisz zmienić lot, możesz to zrobić za darmo – jeżeli zapłaciłeś za bilety odpowiednią kartą kredytową oczywiście. Jeżeli zapłaciłbyś w takiej sytuacji innym środkiem płatności, prawdopodobnie musiałbyś dopłacić za usługę zmiany lotu.

10. Gorąca linia – kradzież tożsamości

Jeżeli Twoja karta kredytowa oferuje tą usługę, możesz wezwać pomoc w przypadku, w którym padniesz ofiarą tego przestępstwa. Konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces, w którym możesz odzyskać skradzione Ci środki.

11. Pomoc w nagłym wypadku

Jesteś w innym kraju. Nie mówisz językiem. Budzisz się w środku nocy z nieznośnymi bólami brzucha. Co robisz?

Jeśli posiadasz kartę, która oferuje pomoc w podróży, możesz zadzwonić na międzynarodową infolinię, skąd mogą skierować cię do najbliższego szpitala, a jeśli to konieczne, zorganizować tłumacza.. Jeśli nagły wypadek ma charakter prawny, może połączyć cię z prawnikiem.  Wprawdzie nie zapłacą za twojego lekarza lub prawnika ale mogą nawiązać połączenie pomiędzy Tobą a pomocą której możesz potrzebować.

12. Zwrot kosztów podróży

Pierwszy etap podróży międzynarodowej przebiega w porządku, ale po przybyciu do stacji pośredniej, okazuje się, że lot do miejsca docelowego został odwołany. Linie lotnicze nie oferują kuponów hotelowych. Gdzie powinieneś zostać? Czekać na terminalu?

Dobra wiadomość: jeśli rezerwowałeś bilety lotnicze płacąc za nie kartą kredytową, która oferuje pokrycie opóźnienia podróży, Twój hotel i posiłki zostaną zapłacone przez kredytodawcę.