Poprzedni Następny

Oszczędzanie na letnie wakacje – jak to robić?

Zaraz po noworocznych fajerwerkach ludzie często zaczynają robić plany na letnie wakacje. Każdy chce jechać do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie był – niektórzy pragną udać się w odległe miejsca, poznać nowe kultury, latać nad morzami i oceanami, odkrywać egzotyczne, nowe miejsca; inni po prostu chcą spędzić wakacje na plaży z koktajlem w dłoni. Dla wielu ludzi wymarzone wakacje wydają się być nierealne. Myślą: "Nie, nie mogę sobie na to pozwolić – to jest zbyt drogie! Mam zbyt wiele wydatków!". Prawda jest taka, że niezależnie od tego jak kosztowna jest podróż, będziesz musiał zaoszczędzić określoną kwotę, aby móc wyjechać. Wszyscy mamy wydatki i rzeczy, za które musimy zapłacić. W dzisiejszy, artykule na naszym blogu Karty AXI chcemy przedstawić kilka bardzo skutecznych sztuczek, dzięki którym możesz obniżyć wydatki, zaoszczędzić pieniądze na wymarzone wakacje i wyruszyć w podróż tak szybko, jak to możliwe.

Zredukuj ilość kaw kupowanych w kawiarniach

Być może lubisz kawę, ale ona też ma swoją cenę. Jeśli pijesz więcej niż jedną kawę dziennie, powinieneś spróbować obniżyć ich ilość. Pij jedną w domu rano, a potem np. po południu i wypij ją najlepiej w towarzystwie kolegów i przyjaciół. Jeśli możesz, wypijaj tylko jedną kawę dziennie - to jest nie tylko bardziej ekonomiczna, ale i zdrowsza decyzja.

Przekąski pomiędzy posiłkami

Co powiesz na te smaczne gofry sprzedawane w barze obok biura, chrupiące frytki, które podjadasz w samochodzie w drodze do pracy, lub te lodowate napoje gazowane, które zabierasz na spotkania? Wszystkie te rzeczy nie tylko dodają centymetrów talii, ale także pomniejszają portfel. Jeśli pominięcie przekąski jest zbyt dużym wyzwaniem, to może weź do pracy jabłko lub inny owoc z domu. Jak masz więcej czasu to zawsze możesz przygotować w domu ciasteczka zbożowe lub mrożoną herbatę – i Twój portfel i zdrowie Ci za to na pewno podziękują.

Unikaj jedzenia poza domem

Ceny w restauracjach idą w górę – ilość Twoich oszczędności niestety nie rośnie sama z siebie. Dlatego dużo lepiej jest przygotowywać jedzenie w domu i zjeść na lunch w biurze. Jeśli masz resztki jedzenia z wczorajszego obiadu, dlaczego nie zabrać ich na obiad następnego dnia? Jeśli nie będziesz w stanie sobie nic większego przygotować, po prostu zrób sobie swoją ulubioną kanapkę w domu i zjedz ją podczas przerwy na lunch. W ten sposób kwota, którą normalnie wydałbyś na lunch w restauracji, zasili Twoją urlopową pulę.

Rzuć palenie lub ogranicz ilość wypalanych dziennie papierosów.

Palenie nie tylko zabija Ciebie, ale także zmniejsza portfel. Sam możesz przeliczyć, ile możesz zaoszczędzić nawet jeżeli ograniczysz palenie tylko o połowę.

Sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Bez wątpienia w twoim domu są rzeczy, które zajmują tylko przestrzeń i na które nie znalazłeś żadnego praktycznego zastosowania. Zamiast zostawiać je tam, aby zbierały kurz, zrób zdjęcie i spróbuj je sprzedać na Facebooku lub innej stronie internetowej (allegro.pl, olx.pl). W ten sposób pozbędziesz się tych niechcianych przedmiotów i dodasz trochę pieniędzy do swoich oszczędności.

Daj odpocząć swojemu autu

Gdy tylko możesz, wybierz publiczny transport lub po prostu spacer do miejsca, do którego się wybierasz. W ten sposób zaoszczędzisz czas, które normalnie przeznaczyłbyś na szukanie wolnego miejsca parkingowego, obniżysz koszty wykorzystywanego paliwa i co za tym idzie – więcej zaoszczędzisz.

Ogranicz alkohol

Alkohol Jest największym wrogiem wątroby i portfela. Wyjścia z przyjaciółmi w piątkowy wieczór są naprawdę przyjemne – i często na pewno wypijasz kilka lub nawet więcej drinków lub piwa. To, co przychodzi później, jest zdecydowanie mniej przyjemne - ból głowy i rachunek do zapłaty. Bez wątpienia masz w domu trochę alkoholu. Kup trochę soku oraz napojów gazowanych i stwórz improwizowany bar we własnym domu! Co powiesz na przekształcenie balkonu w ogród? Wszystko, co pozostało do zrobienia, to zaprosić znajomych!

Zapisz się do newsletterów biur podróży

W ten sposób będziesz mógł śledzić niedrogie oferty na wakacje; będziesz mógł dowiedzić się od razu o rabatach dla różnych ofert wakacyjnych i w ten sposób zaoszczędzić nawet do 20% z całkowitego kosztu podróży. Co więcej, newsletter może dostarczyć cennych informacji na temat ofert last minute, które też mają znacznie obniżoną cenę.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i zmniejszysz swoje codzienne wydatki - zwiększysz swoje oszczędności, dzięki czemu będziesz w stanie sprawić, aby Twoje wakacje przestały być tylko marzeniem i stały się rzeczywistością.