Pożyczka na szkolną wyprawkę

Pożyczka na szkolną wyprawkę

Wielkimi krokami nadchodzi koniec wakacji, a wraz z nim rozpoczyna się rok szkolny. Rodzicie muszą przygotować się na kolejne wydatki, związane z przygotowaniem wyprawki szkolnej dla swojej pociechy. Gdzie szukać pomocy finansowej, gdy w portfelu brakuje gotówki? Z chęcią odpowiemy na to pytanie. Zapraszamy do artykułu!

Jak sfinansować wydatki szkolne? Podpowiadamy!

Po wakacyjnych szaleństwach budżet domowy zazwyczaj jest mocno nadszarpnięty, dlatego, gdy przychodzi czas zakupu wyprawki szkolnej dla dziecka, rodzice często szukają dodatkowego źródła finansowania, który przeznaczą na zakup niezbędnych przyborów szkolnych, książek, zeszytów, kredek, farb, czy również plecaka. Trzeba przyznać, że skompletowanie wyprawki szkolnej obecnie stanowi nie lada wyzwanie dla naszego portfela. Ceny produktów w sklepach rosną, dlatego warto z wyprzedzeniem zaplanować listę zakupów.

Największym wydatkiem w przypadku wyprawki szkolnej jest tornister oraz podręczniki. Warto pamiętać, aby odpowiednio dopasować do dziecka plecak szkolny. Jego codzienne użytkowanie, w przypadku złego doboru może wpłynąć negatywnie na zdrowie - zwłaszcza na kręgosłup dziecka. Obecnie znajdziemy spory wybór modeli plecaków w sklepach. Największe wydatki czekają, jak co roku rodziców pierwszoklasistów, ponieważ muszą oni skompletować całą wyprawkę szkolną od zera. Jak zatem sfinansować wyprawkę szkolną? Sprawdźmy poniżej!

Pożyczka na szkolne wydatki

Rodzice, którzy szukają dodatkowej gotówki na wyprawkę szkolną, coraz chętniej korzystają z pomocy firm pozabankowych w celu uzyskania pożyczki na dowolny cel. Chwilówka od ręki stała się jedną z popularniejszych produktów finansowych, dzięki którym można w szybki sposób zakupić niezbędne przybory szkolne. Dodatkowe pieniądze uzyskane przez wybraną firmę pożyczkową możemy spłacić po miesiącu lub dłuższym okresie w zależności od propozycji pożyczkodawcy.

Ciekawą i atrakcyjną alternatywą pożyczek są karty z limitem odnawialnym. Axi Card oferuje szybką pożyczkę do 4000 zł dla Nowych Klientów. Stali użytkownicy karty AXI mogą wnioskować o zwiększenie limitu na karcie nawet do 6000 zł.

 

Jak już wspomnieliśmy, przed wybraniem się do sklepu, nie zapomnijmy stworzyć listy niezbędnych produktów i porównać ceny w wybranych sklepach, w których możemy zaopatrzyć się w szkolne przybory. Warto również zwrócić szczególną uwagę na aktualne promocje.

Ile średnio kosztuje wyprawka szkolna 2022

Sprawdźmy, ile szacowany jest średni koszt wyprawki szkolnej w 2022 roku. Ceny w tym roku znacząco wzrosły, dlatego możemy przewidywać całościowy wzrost kosztów na zakupy przyborów szkolnych nawet o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem kalendarzowym. Pamiętajmy, że w wyprawce szkolnej powinny się znaleźć następujące rzeczy:

·        Zeszyty

·        Książki

·        Przybory szkolne

·        Plecak

·        Okładki na zeszyty

·        Teczki

·        Bibuła, klej

·        Strój na WF

·        Obuwie szkolne

Sam strój na WF powinien składać się z kilku koszulek oraz spodenek na zmianę. Dodatkowo należy doliczyć zakup odpowiedniego obuwia sportowego, przeznaczonego do użytku w zajęciach sportowych. Cena za taki zestaw może oscylować między 100 a 150 zł. Dobry plecak będzie kosztował nas około 100 zł. Za dodatkowe przybory szkolne również zapłacimy około 100 zł.

Pamiętajmy jednak, że obecnie możemy liczyć na dodatkowe dofinansowanie od rządu w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Książki mogą zostać zakupione w antykwariacie lub od starszych kolegów ze szkoły. Często również podręczniki są dodatkowo dofinansowane.

Axi dźwiga szkolne wydatki

Pożyczka online w Axicard może zostać przeznaczona na skompletowanie wyprawki szkolnej. Axi karta umożliwia uzyskanie do 4000 zł na dowolny cel. Mogą skorzystać z niej osoby w wieku od 21 lat, posiadające ważny dokument tożsamości. Szybki wniosek dostępny jest na stronie axi-card.pl, gdzie wystarczy podać tylko kilka podstawnych danych osobowych i teleadresowych. Wymagalny jest również od klienta minimalny comiesięczny dochód wynoszący 1500 zł. Karta z limitem odnawialnym AXI Card została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy poszukują szybkiego zastrzyku gotówki – w całkowicie bezpieczny i sprawdzony sposób.