Poprzedni Następny

Kilka sposobów na zaoszczędzenie dodatkowych środków

Kiedy masz już napięty budżet, nie jest łatwo znaleźć dodatkowe sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Ale zawsze ważne jest, aby odłożyć co najmniej trochę na przyszłość, bez względu na to, jakie są Twoje obecne dochody. Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, nawet jeśli ciężko pracujesz, aby zmieścić się w budżecie.

Zmień usługę telewizyjną

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie pieniędzy na konto oszczędnościowe jest anulowanie usługi telewizji kablowej lub satelitarnej i przejście na tańszą alternatywę. Wielu największych dostawców płatnej telewizji podniosło stawki na rok 2020. A teraz jest dość łatwo uzyskać szeroką gamę opcji rozrywki z usługi serwisu streamingowego , która kosztuje np. w USA zaledwie 30 USD -50 USD
Ceny dostęp do Netflix, prawdopodobnie najbardziej znanej platformy , z której możesz korzystać bezpośrednio na telewizorze – w Polsce wahają się pomiędzy 34 a 52 zł ( możesz mieć też dostęp przez konsolę gier , telefon, komputer).

Przyjrzyj się na swoim rachunkom za żywność 

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zmiana sposobu jedzenia. Prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to przestać lub znacznie ograniczyć zamawianie jedzenia do domu . O wiele taniej jest jeść resztki z wczorajszej kolacji niż zamówić lunch. A koszt posiłków rośnie zwykle szybciej niż koszt artykułów spożywczych. W ciągu 12 miesięcy zakończonych w lipcu 2019 r. Ceny żywności zakupionej do jedzenia w domu wzrosły o 0,6%, a koszty posiłków wzrosły o 1,8%.

Możesz także rozważyć rezygnację lub ograniczenie spożycia mięsa. Chociaż warzywa i owoce mogą być również drogie, zwłaszcza jeśli kupujesz świeże i ekologiczne produkty, mięso zazwyczaj kosztuje więcej . Możesz także zaoszczędzić pieniądze, kupując mrożone lub konserwowane owoce, fasolę i warzywa.

Ogranicz wydatki

Kiedy liczysz każdy grosz, musisz zrezygnować ze wszystkich niepotrzebne elementów obciążających twój budżet. Następnym krokiem może być zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych z każdej grupy stałych miesięcznych wydatków w budżecie i odłożenie pieniędzy na później.     

Często możesz zaoszczędzić w trakcie zakupów sklepie spożywczym, usuwając dwa lub trzy elementy z listy. Kupuj tylko to co jest naprawdę potrzebne. Aktualnie, jeżeli pracujesz z domu, odkładaj pieniądze zaoszczędzone na paliwie czy biletach. Jeżeli musisz jeździć do pracy rozważ zmianę samochodu na transport publiczny lub rower. Podobnie możesz zmniejszyć wydatki na energię przykręcając grzejnik.

Pracuj nad spłatą swojego długu

Pamiętaj o terminowym spłacaniu swoich zobowiązań – unikniesz dodatkowych opłat za przekroczenie terminu płatności. Dodatkowo, spłata kwoty wyższej niż minimalna obniża koszty w dalszym okresie- naliczą się mniejsze odsetki. Odnawiając swój limit na karcie, uzyskasz także dostęp do dodatkowych środków w razie nieoczekiwanych wydatków.

Znajdź sposób na ograniczenie dużych wydatków

Przeanalizuj swoje stałe wydatki i przyjrzyj się tym elementom, które generują najwyższe koszty . Czy potrzebujecie utrzymywać dwa samochody ? Czy możesz znaleźć tańsze miejsce do życia, które jest nadal miłe? Czy mógłbyś zamieszkać z współlokatorami, aby zaoszczędzić na czynszu?

Te opcje mogą być odważnymi  krokami, które podejmujesz, aby znaleźć  sposoby na zwiększenie swoich oszczędności, ale naprawdę mogą pomóc Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach każdego miesiąca. Im niższe koszty, tym łatwiej będzie mieścić się w budżecie.