Wakacje 2022 z AXI Card

Wakacje 2022 z AXI Card

Lato w pełni! Jeżeli jeszcze nie wybrałeś się na wakacyjną podróż, poznaj propozycje kierunków na rok 2022. W trakcie urlopu nie zapomnij wziąć ze sobą swojej Karty AXI, dzięki której zaoszczędzisz przy wypłatach gotówki z bankomatów w wybranych państwach za granicą Polski oraz w naszym kraju.

Najpopularniejsze kierunki na wczasy 2022

Zastanawiasz się, jakie obecnie są najbardziej popularne kierunki na urlop? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów miejsc, do których warto się wybrać.

1.      Jednym z najpopularniejszych egzotycznych kierunków w 2022 roku jest Dominikana, zwłaszcza region Punta Cana. Bavaro Beach uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, dlatego w szczególności miłośnikom wypoczynku na piasku polecamy wybrać się w podróż na Dominikanę. Osoby preferujące aktywnie spędzić czas powinny odwiedzić region Puerto Plata, gdzie można wypróbować swoich sił w surfingu, czy żeglarstwie.

Dominikana położona jest w Ameryce Środkowej, gdzie graniczy z Kubą, Portoryko oraz Jamajką. Bezpośrednia długość lotu z Polski wynosi około 11 godzin. Najlepszą porą na urlop na tej rajskiej wyspie jest okres od grudnia do marca. Często turyści wyjeżdżają tam w przełomie lipca i sierpnia.

Dominikana

 

2.      Atrakcyjnym miejscem dla osób lubiących nie tylko poleżeć przy plaży, ale również zobaczyć kilka ciekawym zabytków, jest Grecja. W szczególności dość popularnym miejscem wypoczynku stało się Santorini, które słynie z przepięknych budowli – białych domków przyozdobionych niebieskimi elementami. Co ciekawe, Santorini to wyspa, która powstała po erupcji wulkanu około 1600 roku p.n.e.!

Ta wulkaniczna wyspa położona jest na Morzu Egejskim – 175 km na południowym wschodzie od wybrzeża Grecji oraz 110 km na północ od Krety. Powierzchnia wyspy wynosi zaledwie 76 km2. Santorini zostało wpisane do dziedzictwa UNESCO – zostało uznane za najpiękniejszą wyspę świata.

Santorini

 

3.      Spośród wielu miejsc turystycznych, postanowiliśmy również wybrać Turcję, gdzie można wybrać się na nieco bardziej ekonomiczną podróż. W tym kraju również znajdziemy sporo pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Bez wątpienia jednym z takich zakątków jest Kapadocja, region bogato obdarzony przez naturę. Możemy zobaczyć tutaj zachwycające skalne krajobrazy, a podczas wschodu słońca wybrać się na bajkową podróż kolorowym balonem.

Turcja, jako jeden z niewielu krajów położona jest na dwóch kontynentach – w Azji oraz w Europie. Natomiast historyczna kraina, o której wspominaliśmy, znajduje się w środkowej części Turcji. Nazwa Kapadocja oznacza krainę pięknych koni.

Turcja

 

4.      Pięknym, malowniczym obszarem chętnie odwiedzanym przez turystów jest Hiszpania. Jednym z ciekawszych miast jest Barcelona i stanowi idealną opcję na kilkudniową wycieczkę. Miasto najprzyjemniej jest zwiedzać pieszo, aby nie ominąć wszystkich atrakcji. Jeżeli marzy nam się wypoczynek, możemy spędzić dzień na plaży Bogatel, położonej 4 km od centrum.

Hiszpania znajduje się w południowo-wschodniej części Europy i posiada kilka atrakcyjnych turystycznie wysp, wartych zwiedzenia. Państwo graniczy z Portugalią oraz Francją. Hiszpania lądowa otoczona jest przez Morze Śródziemne, Ocean Atlantycki oraz Morze Kantabryjskie.

Hiszpania

AXI Card – bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w wybranych krajach

AXI Card to wielofunkcyjna karta z limitem odnawialnym do 4000 zł. Stali klienci mają szansę na zwiększenie limitu do 6000 zł. Karta AXI ma wiele zalet, w tym darmowe wypłaty środków pieniężnych z bankomatów w Polsce oraz na terenach Europejskiego Obszaru Gospodarczego m.in. Hiszpanii, Grecji, Norwegii, Bułgarii, czy również we Włoszech. Zwykle usługa darmowych bankomatów dostępna jest w bankach, ale w większości przypadków wyłącznie na terenie Polski.