Pomysły na podróż w 2023

Pomysły na podróż w 2023

Polacy rozkochali się w podróżowaniu. Dzisiaj granice stoją otworem, a nawet najdalsze kierunki świata nie wydają się już niedostępne. Planowanie nowych eskapad na własną rękę to hobby wielu młodych osób. Studenci uwielbiają tak zwane city breaks, czyli krótkie wypady do ciekawych europejskich miast, a starsze pokolenia decydują się na wycieczki z biurem podróży. Nieważne jak - ważne by zwiedzać świat i poznawać jego najpiękniejsze i najciekawsze zakątki. Podróże to najlepsza przygoda i najwspanialsza szkoła życia oraz rzecz jasna inwestycja w rozwój osobisty. Rok 2023 może być rokiem niezapomnianych wypraw, wystarczy tylko trochę pomarzyć... i zacząć planować.

Krótko, lecz intensywnie, czyli city break 2023

Trudności z dogadaniem urlopu z pracodawcą nie muszą być przeszkodą przed zwiedzaniem świata. Wystarczy weekend, by przeżyć niezapomnianą przygodę w jednej z europejskich destynacji, do której z łatwością można dostać się samolotem. Krótko, lecz intensywnie - to hasło przyświecające wycieczkom typu city break. Ten sposób podróżowania nastawiony jest na poznanie najważniejszych punktów turystycznych w danym mieście oraz zakosztowanie odrobiny kultury. W czasie city break warto eksplorować lokalne knajpki i puby, smakować regionalne dania, raczyć się tym, co najlepsze w konkretnym mieście. Dobrze jest zapakować do bagażu podręcznego wygodne buty i jakiś przewodnik, ale można również nastawić się na zwiedzanie bez planu, idąc tam, gdzie dosłownie poniosą nogi. Popularne europejskie destynacje na city break to między innymi Berlin, Budapeszt, Wiedeń, Praga czy Londyn. Spore zainteresowanie w ostatnim czasie zyskał też Amsterdam czy Sztokholm. Dwa ostatnie miasta są wyjątkowo drogie, zatem nawet weekendowy wypad może okazać się dużym obciążeniem dla budżetu. To jednak wyjątkowo piękne stolice, które po prostu trzeba poznać.

Jak planować city break

Krótkie eskapady do europejskich miast często planuje się na gorąco, korzystając z dużych promocji na bilety lotnicze, które najczęściej pojawiają się na stronach przewoźników tylko na chwilę. W ten sposób można upolować bilety nawet za kilkadziesiąt złotych w dwie strony. Liczy się refleks. Aby korzystać z takich doskonałych okazji cenowych i rezerwować bilety bez problemu w zaciszu własnego domu, warto mieć kartę kredytową. To właśnie nią najczęściej płaci się za bilety. Kto zatem planuje podbić Europę w roku 2023 i zwiedzić kilka jej pięknych stolic, powinien jak najszybciej złożyć wniosek o wydanie karty. Dzięki temu rezerwowanie biletów na loty będzie dziecinnie proste, a żadna doskonała okazja już nigdy nie przejdzie koło nosa.

Głodni większych wrażeń, czyli Azja stoi otworem

Zwiedzanie Europy to zawsze dobry pomysł na krótszy lub dłuższy urlop. Stary kontynent jest niezwykle różnorodny, ma wiele do zaoferowania zarówno dla miłośników przestrzeni miejskich, jak też dla turystów uwielbiających zwiedzać zupełnie dzikie tereny. Kto jednak eksplorował już Europę dosłownie wzdłuż i wszerz, marzy często o nowych kierunkach. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się kraje azjatyckie. Wietnam, Indie, Tajlandia, to tylko kilka wspaniałych kierunków, w które można wybrać się na własną rękę lub z biurem podróży. Pierwszy sposób wymaga większego zaangażowania w przygotowanie wyjazdu i planowanie, ale z reguły pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. W drugim przypadku można zaś cieszyć się świętym spokojem, nie martwiąc się o rezerwowanie noclegu. Bez względu na decyzję o samym sposobie zorganizowania wyprawy, Azja z pewnością zachwyci miłośników orientalnych kultur, pysznej aromatycznej kuchni, obezwładniających pięknem widoków dzikiej przyrody, ale też fascynatów rozwoju i nowoczesnych metropolii. Azjatyckie destynacje pełne są niesamowitych kontrastów. To świat zupełnie inny niż ten, znany nam z Europy. Wyprawa w tamte rejony to przygoda niezapomniana, którą z pewnością zechce się powtórzyć. Ceny biletów lotniczych do Azji z roku na rok maleją, stąd też coraz większe zainteresowanie właśnie tymi kierunkami.

Urlop na wodzie, czyli czarter jachtu

Rok 2023 może być rokiem, w którym urlop nabierze zupełnie nowego wymiaru. Zamiast wakacji spędzonych tradycyjnie w jakimś modnym kurorcie, warto zafundować sobie na przykład urlop na wodzie. Czarter jachtu lub katamaranu to doskonała możliwość na wyprawę w gronie przyjaciół, na przykład na rejs po wyspach Grecji czy Chorwacji. Taki wyjazd to coś zupełnie nowego. To możliwość eksplorowania popularnych kierunków jak nigdy wcześniej. Nawet, jeżeli ktoś już kilkukrotnie bywał w Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii, jeśli zdecyduje się na wakacje na wodzie, przeżyje zupełnie nowy wymiar przygody. Kiedy jest doskonały moment na rezerwowanie łodzi? To właśnie początek roku. Zatem w styczniu czy lutym 2023 warto już wstępnie planować swój urlop, decydując się na rezerwację jachtu lub katamaranu. Mocną stroną takiego wyjazdu jest możliwość zobaczenia bardzo wielu ciekawych wysepek, portów, ale też fascynującej linii brzegowej Grecji czy Chorwacji. Urokliwe zatoczki, skryte wśród skał plaże, totalnie niedostępne od strony lądu, będą stały otworem. Wakacje na łodzi to okazja do zaznania totalnego relaksu bez krzty nudy.

Niezapomniany urlop gdzieś w Polsce

Rok 2023 może być rokiem eksplorowania pięknej Polski i jej urokliwych zakątków, począwszy od dzikich Bieszczad, majestatycznych Tatr, przez Mazury czy Kaszuby, kończąc na Pomorzu. Polska cieszy się coraz większą sympatią zagranicznych turystów, którzy chcą zwiedzić tę część Europy. Warto, zatem na wakacje w kraju spojrzeć bardziej przychylnym okiem, szczególnie, jeżeli ze względów finansowych dalsze destynacje nie wchodzą w grę. Jak zaplanować niezapomniany urlop, kiedy od początku lata wszyscy straszą zmienną pogodą nad morzem? Z dużą uwagą warto wybrać sam ośrodek, w którym spędzi się swój wolny czas. Może fantastycznym pomysłem okażą się wakacje w agroturystyce prowadzonej z sercem, w której rozpieszcza się wszystkie zmysły gości? Doskonałych ośrodków tego typu przybywa na mapie kraju. Można wybrać się do nich wraz z rodziną lub też zafundować sobie czas tylko dla siebie, na przykład na wyjazdowym obozie jogi tylko dla kobiet. Takie przeżycia pozwalają prawdziwie się zregenerować i odpocząć. Wakacje w Polsce nie muszą oznaczać tylko i wyłącznie walki o każdy metr kwadratowy na plaży gdzieś w Sopocie lub Darłówku. Można wybrać się w góry lub nad jezioro, eksplorować którąś z pięknych polskich puszczy, albo ruszyć rowerem w doskonałą trasę na wschodzie kraju lub na Pomorzu. Takie aktywne wakacje to spełnienie urlopowych marzeń dla wszystkich miłośników sportu. Bez względu na cel, w podróż warto ruszać regularnie i często. Zmiana otoczenia nawet na kilka dni to doskonały sposób na zresetowanie się i naładowanie akumulatorów, tych osobistych, odpowiedzialnych za energię i zapał do życia i pracy.