Jak zaplanować weekend majowy?

Jak zaplanować weekend majowy?

Majówka, czyli jeden z dłuższych weekendów w roku to czas, który wielu z nas oczekuje z niecierpliwością. Słońce, wysokie temperatury i wreszcie okazja do odpoczynku. W tym artykule odpowiadamy na pytanie „jak zaplanować weekend majowy”.

Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem to z pewnością jedna z najpopularniejszych opcji spędzenia majówki. Bez wątpienia słoneczna aura, czy piękne plaże, co roku przyciągają tysiące turystów z całego kraju. Nadmorskie miejscowości przygotowują wiele atrakcji dla swoich gości, które mają na celu zapewnienie im niezapomnianych wakacji.

W tym szczególnych okresie, wiele hoteli oferuje specjalne pakiety pobytowe, które obejmują między innymi:

 • wycieczki fakultatywne, 
 • wypożyczenie rowerów 
 • czy zabiegi w spa. 

Dzięki temu, wypoczynek staje się jeszcze bardziej kompleksowy i dostosowany do potrzeb klienta.

Plaże nad morzem w majówkę przyciągają nie tylko miłośników opalania i kąpieli słonecznych, ale także wielbicieli sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing, czy wakeboarding. Na plażach organizowane są też różnego rodzaju zawody i konkursy, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Nie tylko plażowanie stanowi atrakcję nad morzem. Wiele miast i miejscowości przygotowuje różnego rodzaju imprezy, takie jak festiwale muzyki, wystawy czy pokazy sztucznych ogni.

Wycieczka w góry

Dla miłośników aktywnego wypoczynku majówka to doskonała okazja do wyruszenia na wycieczkę w góry. Podczas wyprawy można:

 • podziwiać piękne krajobrazy, 
 • zdobywać szczyty 
 • i cieszyć się chwilą spokoju w otoczeniu natury.

W majówkę, wiele szlaków turystycznych otwiera swoje bramy, co daje możliwość zdobycia wysokogórskich szczytów. Jednym z najpopularniejszych celów wspinaczkowych są Rysy - najwyższy szczyt Tatr Polskich, który zapewnia niezapomniane widoki na Tatry i okolicę.

Dla tych, którzy preferują mniej wymagające wycieczki, wiele górskich dolin oferuje piękne widoki i łatwe szlaki turystyczne. Szczególnie polecamy Dolinę Chochołowską w Tatrach Zachodnich, która uchodzi za najpiękniejszą dolinę Tatr. Chochołów słynie również z atrakcyjnych kąpielisk wodnych, które odwiedza w ciągu całego roku wielu turystów.

Piknik w parku

W piękne majowe dni warto zorganizować piknik w parku, aby spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie rodziny czy przyjaciół. Organizacja takiego wyjścia jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Najważniejsze, aby wybrać odpowiednie miejsce na piknik. Parki miejskie oferują mnóstwo przestrzeni, a także liczne ławki, stoliki czy miejsca do grillowania. Kolejnym ważnym elementem jest przygotowanie jedzenia i napojów. W zależności od upodobań, można przygotować: 

 • sałatki, 
 • kanapki,
 • kiełbaski 
 • grillowane mięso.
 • oraz odpowiednią ilość napojów.

Na pikniku warto przygotować też zabawki dla dzieci, takie jak piłki, frisbee czy kije do gry w krokieta. Można też zorganizować różnego rodzaju konkursy i gry, które dostarczą dodatkowych emocji i dobrej zabawy. 

Kulturalne wydarzenia

Majówka to doskonały czas na wyjście z domu i skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej miasta. W większych miastach w Polsce na ten czas organizowane są liczne festiwale, koncerty i wystawy, które przyciągają rzesze miłośników sztuki i kultury.

Na przykład w Warszawie co roku odbywa się Festiwal Kultury Japońskiej, który prezentuje różnorodne aspekty japońskiej kultury, takie jak muzyka, taniec, sztuki walki, malarstwo, kuchnia czy moda. W trakcie festiwalu odbywają się pokazy, warsztaty, koncerty i wystawy, które przyciągają nie tylko osoby zainteresowane kulturą japońską, ale także turystów z całego świata.

Innym ciekawym wydarzeniem w majówkę jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbywa się w Zakopanem. Festiwal prezentuje bogactwo i różnorodność folkloru z regionów górskich z całego świata, a także daje możliwość zapoznania się z kulturą lokalną Podhala. W trakcie festiwalu organizowane są koncerty, pokazy tańca i muzyki, warsztaty oraz wystawy. Warto skorzystać z okazji i zobaczyć coś interesującego, co może poszerzyć nasze horyzonty i dostarczyć nowych doświadczeń.

AXI Card na majówkę

Podsumowując, wyjazd nad morze na majówkę, wyjazd w góry czy uczestnictwo w kulturalnym wydarzeniu to atrakcyjne pomysły na spędzenie majówki z rodziną, czy przyjaciółmi.

 

Jeżeli szukamy dodatkowego zastrzyku gotówki, warto sprawdzić ofertę AXI Card. Nowi Klienci mogą wnioskować o kwotę w wysokości 6000 zł (RRSO: 169,5%) na dowolne wydatki. AXI Card to poręczna karta z limitem kredytowym, którą warto zabrać ze sobą w podróż. W Polsce i za granicą w wybranych krajach EOG wypłaty gotówki z bankomatów są całkowicie bezpłatne. Co więcej, jeżeli nie używamy karty, nie będziemy ponosili żadnych dodatkowych opłat. 

 

Więcej o zaletach karty AXI Card przeczytasz TUTAJ.