Poprzedni Następny

Zalety korzystania z pozabankowej karty kredytowej

W życiu bywa różnie – czasem dodatkowe środki są niezbędne natychmiast. W awaryjnych sytuacjach przydaje się karta kredytowa. Posiadając ją w portfelu, można zapłacić za naprawę pojazdu, wizytę u stomatologa czy pokryć inny niespodziewany wydatek. Szybki dostęp do dodatkowych środków nie jest jednak jedynym atutem tego instrumentu płatniczego. Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o kartę kredytową? Poznaj najważniejsze korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Główne zalety pozabankowej karty kredytowej

To mit, że o wydanie karty kredytowej starać mogą się jedynie osoby o wysokich dochodach. Przeciwnie – jest to metoda płatności, z której mogą skorzystać również konsumenci mający stabilne, ale niższe przychody. Głównymi atutami pozabankowej karty kredytowej są:

  • Łatwa dostępność. Aby złożyć wniosek o kartę kredytową, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Kartę AXI może mieć w portfelu osoba, która złoży wniosek za pośrednictwem naszej strony internetowej. O Kartę AXI możesz również wystąpić telefonicznie – wystarczy, że skontaktujesz się z naszym konsultantem.
  • Niski próg dochodowy. Nie musisz zarabiać średniej krajowej, aby móc korzystać z pozabankowej karty kredytowej. Przeciwnie, również przy niższych dochodach masz szansę otrzymać Kartę AXI.
  • Wysoka akceptowalność. Zdarzyło Ci się w przeszłości mieć opóźnienia w realizowaniu swoich zobowiązań finansowych? Niekorzystna historia kredytowa wcale nie oznacza, że nie otrzymasz dostępu do limitu na karcie kredytowej.

Chcesz zapewnić sobie dostęp do środków pieniężnych w dowolnym momencie? Złóż wniosek o pozabankową kartę kredytową – mając w portfelu Kartę AXI, uniezależnisz się od innych instytucji finansowych. W razie potrzeby nie będziesz musiał prosić o pomoc finansową znajomych czy rodziny lub wnioskować o pożyczkę – po prostu skorzystasz z już posiadanej karty kredytowej.

Pozabankowa karta kredytowa – korzyści

Dużym atutem karty kredytowej jest brak formalności przy obsłudze zadłużenia. Jeżeli skorzystasz z przyznanego Ci limitu, a następnie go spłacisz, to w kolejnym miesiącu znów będziesz mieć do dyspozycji cały limit. Korzystając z karty, nie musisz składać żadnych wniosków o pożyczkę czy kontaktować się z przedstawicielami instytucji finansowej. W ten sposób działa też pozabankowa karta kredytowa AXI.

Jeżeli w przeszłości płaciłeś za pomocą karty kredytowej wydanej przez bank, to z pewnością wiesz, że banki pobierają wysokie opłaty za wypłatę środków z bankomatu. Taka transakcja jest zupełnie nieopłacalna z finansowego punktu widzenia. W przypadku Karty AXI jest inaczej – za wypłatę gotówki z bankomatów nie są pobierane żadne opłaty. Oznacza to, że nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń – jeżeli preferujesz za zakupy czy usługi płacić gotówką, nie poniesiesz z tego powodu żadnych dodatkowych kosztów.

Wymieniając zalety pozabankowej karty kredytowej, nie sposób pominąć wygody. Karty AXI wyposażone są w funkcję płatności zbliżeniowej (maksymalny limit wynosi 6000 zł). To oznacza, że gdy zechcesz zapłacić np. za większe zakupy w sklepie kartą kredytową (bo okaże się, że nie masz przy sobie karty debetowej lub gotówki), to wcale nie będziesz musiał się martwić o ograniczenia.

Mniej oczywiste zalety pozabankowej karty kredytowej

Karta kredytowa jest nie tylko łatwo dostępna, a korzystanie z niej wygodne – nie można zapomnieć też o mniej oczywistych zaletach tego środka płatniczego. Mowa przede wszystkim o tym, że płacenie pozabankową kartą kredytową jest bezpieczne, a jej posiadanie może pomóc w zarządzaniu domowym budżetem. Wreszcie, posiadacze kart kredytowych mogą skorzystać z wielu dedykowanych im promocji.

Jeżeli będziesz mieć w planach większy wydatek (np. zakup pralki czy remont samochodu), to lepiej opłacić go kartą kredytową niż gotówką. Dlaczego? W razie zgubienia czy kradzieży portfela istnieje niewielka szansa, że złodziej skutecznie podejmie środki z Karty AXI.

Posiadając Kartę AXI, po zarejestrowaniu jej na stronie, otrzymasz dostęp do indywidualnego konta AXI. Po zalogowaniu będziesz mógł sprawdzić m.in. historię transakcji czy wysokość aktualnego zobowiązania. Dzięki natychmiastowemu i stałemu dostępowi do informacji zyskasz jeszcze większą kontrolę nad domowym budżetem. Co miesiąc otrzymasz też wyciąg z karty kredytowej – dzięki przeanalizowaniu wydatków z poprzedniego miesiąca, dowiesz się, które wydatki możesz ograniczyć, a z których w ogóle zrezygnować.

Chcesz oszczędzać na codziennych zakupach? Pamiętaj, że decydując się teraz na pozabankową kartę kredytową, otrzymasz czasowy dostęp do wielu atrakcyjnych promocji. Jeśli wybierzesz Kartę AXI, to zyskasz nawet 100 zł na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Promocja trwa do końca października z możliwością przedłużenia jej na listopad. Postaw na wygodne i nowoczesne rozwiązania!