Poprzedni Następny

Zalety korzystania z karty kredytowej

Wszystko w naszym życiu, w ten czy inny sposób, związane jest z pieniędzmi. Dlatego właśnie dostęp do najprostszej formy płatności jest tak ważny – z tego powodu tak wielu ludzi korzysta z kart kredytowych. Jednak łatwość w użytkowaniu nie jest ich jedyną zaletą.

Karty kredytowe mają wiele plusów – przede wszystkim jest to szybki i łatwy sposób na zakupy w każdym czasie i miejscu. Nieważne jaki to dzień, która godzina, gdzie przebywasz, ani co chcesz kupić – karta kredytowa zawsze będzie pod ręką wtedy, gdy jej potrzebujesz. To jedyny uniwersalny sposób płatności za granicą, gdy Twoje pieniądze jednocześnie leżą bezpiecznie na Twoim koncie bankowym. Przy podróżach, czy to prywatnych czy służbowych, warto też wspomnieć o tym, że wypłaty gotówki z bankomatów za granicą są bardzo kosztowne (najczęściej jest to procent od wypłaconej kwoty) – a zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej nosić przy sobie kartę kredytową niż dużą ilość gotówki. Na szczęście w większości miejsc na całym świecie można zapłacić przy pomocy terminala płatniczego – i nie potrzebujemy mieć w kieszeni nic oprócz karty kredytowej.

Karta kredytowa jest jedyną metodą płatności, która pozwala na organizację podróży bez ruszania się z domu. Rezerwacje lotów, hoteli, restauracji czy wypożyczenie auta – to tylko kilka rzeczy, za które możesz zapłacić online przy pomocy karty kredytowej. Na przykład: przy rezerwacjach miejsca w hoteu koniecznym jest podanie danych swojej karty kredytowej. Tak samo działa to w wypożyczalniach samochodów – karta kredytowa jest swoistego rodzaju zabezpieczeniem dla firm usługowych w kontekście kradzieży lub ubezpieczenia.

Jednak prawdopodobnie największą zaletą karty kredytowej jest fakt, że możesz robić zakupy online – nie ma takiej platformy lub sklepu internetowego w którym nie będziesz mógł zapłacić kartą kredytową. Dlatego jeżeli planujesz robić zakupy online, karta kredytowa jest Ci niezbędna.

Dzięki karcie kredytowej możesz kupić to, o czym zawsze marzyłeś, nie musząc czekać na moment, gdy zbierzesz wystarczająco dużo funduszy. Możesz przedłużyć swoje wakacje, jeżeli bawisz się na nich wyśmienicie, a gotówka niestety Ci się kończy. Na koniec warto wspomnieć o bezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą posiadanie karty kredytowej – i nie mówimy tu tylko o kradzieży i ochronie danych osobistych. Inny poziomem bezpieczeństwa jest fakt, że zawsze masz do dyspozycji pieniądze, kiedy ich potrzebujesz – niestety wypadki i sytuacje awaryjne są częścią naszego życia. Wiedząc, że masz środki, na których możesz polegać, przyniesie ci poczucie spokoju. Oprócz tego, gdy wydasz pewną kwotę na karcie, możesz spłacić swoje należności w ratach, a nie wszystko na raz. Jest to kolejna korzyść, o której warto wspomnieć.

Większość instytucji, w których mógłbyś starać się o kartę kredytową, to banki. By dostać taką kartę ważnym jest by mieć korzystną historię finansową – inaczej bank nie zaakceptuje złożonego o kartę wniosku. Należy pamiętać, że banki nie są jedynymi instytucjami finansowymi, w których możemy się starać o jej posiadanie. Na Polskim rynku właśnie pojawił się nowy produkt – Karta AXI, który nie wymaga perfekcyjnej historii finansowej, co oznacza, że pomimo zaległych płatności, dalej możesz starać się o tą tak użyteczną kartę kredytową.

Jednak najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest używanie karty kredytowej zgodnie z jej przeznaczeniem i terminowe spłacanie rat – co pozytywnie wpłynie na Twoją historię finansową.