Poprzedni Następny

Za co powinieneś płacić kartą kredytową?

Wierzymy, że lubisz płacić za zakupy kartą – czy to debetową czy kredytową. Jednak karta kredytowa ma zdecydowanie więcej zalet od karty debetowej. Przede wszystkim zabezpieczenia funduszy dostępnych na karcie są nieporównywalne – a to tyko jedna z wielu korzyści, które karty kredytowe oferują.

Karta kredytowa jest czymś więcej niż tylko użytecznym i wygodnym narzędziem płatniczym, dzięki któremu możesz korzystać ze specjalnych rabatów i bezproblemowo płacić za zakupy online. W rzeczywistości karta kredytowa jest narzędziem, które jest najbardziej pomocne w budowaniu dobrej historii kredytowej i doskonałego profilu kredytowego - oba niezwykle ważne dla instytucji finansowych. W ten sposób łatwiej będzie ci otrzymać pożyczkę na zakup domu lub samochodu w przyszłości. W tym celu Karta AXI jest idealnym instrumentem płatniczym, który gwarantuje brak opłat bankowych i zapewnia szereg korzyści, w tym bezpłatne powiadomienia SMS o każdej dokonanej transakcji.

Większość osób preferuje obecnie karty kredytowe od kart debetowych, ponieważ w ten sposób łączą dwa niezwykle ważne aspekty swojego życia - łatwe i wygodne zakupy oraz budowanie wiarygodnego profilu kredytowego, tak ważnego dla instytucji finansowych. Drugi aspekt odgrywa kluczową rolę w tworzeniu przyszłej stabilności finansowej i niezależności każdego posiadacza karty. Z tego powodu przygotowaliśmy ten materiał - abyś mógł zapoznać się z produktami i usługami, za które powinieneś płacić kartą kredytową. Bez wątpienia te wskazówki będą dla Ciebie bardzo przydatne, szczególnie w połączeniu z terminową spłatą należności za kart kredytowych.

Krótka lista rzeczy lub usług, za które powinieneś zapłacić Twoją kartą kredytową:

1. Produkty i usługi kupowane online

Karta kredytowa to bezpieczny sposób płatności za zakupy w Internecie i jest znacznie wygodniejsza niż karta debetowa. Karty kredytowe stają się coraz częściej wybieraną metodą płatności za zakupy online i za zakup produktów promocyjnych. Karta kredytowa jest bowiem narzędziem, za pomocą którego można nabyć nową pralkę po obniżonej cenie, nawet jeżeli do końca promocji masz 48 godzin i za mało środków na karcie debetowej. To jest powód, dla którego ludzie preferują karty kredytowe - aby móc uchwycić każdą pojawiającą się szansę, co pozwala na lepsze zarządzanie finansami.

2. Bilety lotnicze

Przy zakupach biletów lotniczych, karta kredytowa jest oczywistym środkiem płatności.  Biorąc pod uwagę zmienne ceny lotów i promocyjne oferty last minute, karta kredytowa może okazać się idealnym narzędziem do zapłaty, dostępnym w każdym miejscu i w każdym czasie. Jeśli nadal nie przywykłeś do płatności za bilety lotnicze kartą kredytową, polecamy rozważyć to rozwiązanie.

3. Wynajem auta

Korzystanie z karty debetowej w tym przypadku nie byłoby dobrym rozwiązaniem, głównie dlatego, że większość firm wymaga narzędzia do dokonywania płatności kredytowych. Z tego powodu zalecamy, aby w przypadku podróży zagranicznych złożyć wniosek o Kartę AXI. Jest to międzynarodowy instrument płatniczy, który jest akceptowany praktycznie wszędzie.. Co więcej, dzięki karcie AXI możesz wypożyczyć samochód bez żadnych trudności.

4. Rezerwacje w hotelach

Podobnie jak w przypadku wynajmu samochodów, rezerwacja w hotelach może być łatwiejsza przy pomocy karty kredytowej. Powinieneś wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się użyć karty debetowej do dokonania takiej rezerwacji, najprawdopodobniej będziesz musiał zostawić duży depozyt, na wypadek, gdyby doszło do uszkodzenia pokoju. Jest to ustalona praktyka w większości sieci hotelowych na całym świecie.

Teraz, gdy już wiesz za co powinieneś płacić przy pomocy karty kredytowej, przyszedł czas na tworzenie korzystnej historii kredytowej.