Następny

Czy odmówiono Ci karty kredytowej?

Gdy Twoja aplikacja o kartę kredytową została odrzucona, to normalne, że czujesz się zawiedziony – szczególnie gdy tak naprawdę nie wiesz, co poszło nie tak. Co się dzieje, gdy aplikujesz o kartę kredytową? Jakie czynniki decydują o tym, że jesteś odpowiednim kandydatem? Podajemy listę najczęstszych sytuacji, które mogą mieć miejsce podczas procesu aplikacji i jej weryfikacji.

Twój ostatni wniosek o kartę kredytową został odrzucony?

Moliwe, że myślisz, że zostało to spowodowane odrzuceniem poprzedniej aplikacji o kartę. To nie prawda. Fakt, że Twój wniosek został raz odrzucony, wcale nie jest powodem do odrzucenia go po raz kolejny. Jeżeli jednak nie przyjrzysz ssię powodom odrzucenia Twojej aplikacji i nic nie zmieni się w Twojej sytuacji finansowej, kolejny wniosek może zostać odrzucony z tych samych powodów, co poprzedni.

Powiedzmy, że złożyłeś wniosek o kartę, i zostałeś odrzucony przez zaległe płatności. Jezeli zaaplikujesz o kolejną kartę bez zmiany swojej sytuacji, jest to bardzo prawdopodobne, że Twój wniosek ponownie zostanie odrzucony – nie przez poprzednio odrzuconą aplikację, tylko przez Twoją niekorzystną sytuację finansową.

Masz za dużo kart kredytowych?

Wedłyg niektórych ludzi w takiej sytuacji Twój wniosek o kolejną kartę może zostać odrzucony. Tak naprawdę liczba kart nie ma większego znaczenia – w przeciwieństwie do Twojej historii kredytowej i zarządzania wziętymi pożyczkami.

Zaaplikowałeś o wiele kart kredytowych w krótkim czasie?

Może to zmniejszyć Twoją zdolność kredytową i prowadzić do odrzucenia wniosku. Jeżeli masz kilka kart kredytowych z wykorzystanym limiem, znacznie pogarsza się Twoja ocena kredytowa. Ponadto, jeżeli nie jesteś w stanie spłacać posiadanych kart kredytowych w terminie, również może to wpłynąć na odrzucenie wniosku o kolejną kartę.

Masz pracę, ale myślisz, że nie masz preferowanego przez bank zawodu, by móc otrzymać kredyt?

Niektórzy myślą, że muszą mieć konkretną pracę, by otrzymać kartę kredytową. Kiedy aplikujesz o taką kartę, musisz mieć pewien minimalny dochód, który jest konieczny by uzyskać akceptację wniosku. Czy jesteś piekarzem, rzeźnikiem czy pracujesz w biurze nie ma znaczenia – to, w jaki sposób zarabiasz pieniądze nie ma wpływu na udzielenie Ci kredytu. Są emitenci kart kredytowych, którzy mogliby zaakceptować wniosek o kartę kredytową, nawet jeżeli dochód pochodzi ze zleceń freelancerskich.

Nie jesteś wystarczająco długo w swojej obecnej pracy?

Częste zmiany miejsca zatrudnienia mogą być powodem do odrzucenia wniosku o kartę kredytową. Banki lubią ludzi, którzy są stabilnymi pracownikami. Jeżeli zmieniasz pracę co chwilę lub byłeś bezrobotny przez długi czas, akceptacja wniosku o kartę kredytową przez bank jest wątpliwa.

Akktualnie nie pracujesz?

W takiej sytuacji ciężko jest dostać kredyt, ale nie powinieneś się poddawać. Twój wniosek może zostać zaakceptowany – to nie jest tak trudny proces, jak może Ci się wydawać.

Karta AXI jest kartą kredytową, którą można otrzymać szybciej i prościej niż w tradycyjnym banku – wymagania do jej otrzymania są mniejsze, a szansa na akceptację wniosku kilka razy większe. Uproszczone wymagania dla jej posiadaczy zdecydowanie wyróżniają Kartę AXI na rynku.

Nie wypełniłeś swojej aplikacji o kartę do końca?

Ryzykujesz odrzuceniem Twojego wniosku, jeżeli nie podałeś w nim ważnych informacji. Na szczęście obecnie wypełniając formularz online, musisz podać wszystkie potrzebne dane, inaczej system nie pozwoli Ci wysłać Twojej aplikacji.

Jeżeli Twój wniosek o kartę kredytową został odrzucony, najprawdopodobniej stało się to przez niekorzystną historię kredytową lub niewystarczający dochód.

Czy pracujesz i studiujesz jednocześnie, nie mogąc mieć przez to pracy na pełen etat? Czy jesteś freelancerem i Twój dochód nie jest stabilny? Zawsze możesz zaaplikować o kartę kredytową stworzoną dla ludzi takich jak Ty. To, czego potrzebujesz to niedroga karta kredytowa z uproszczoną procedurą składania wniosku, jego akceptacji i jasno wyrażonymi zasadami jej użytkowania. Potrzebujesz elastycznej karty kredytowej, która dopasuje się do Twojego stylu życia i spełni wszystkie Twoje wymagania. Na szczeście taka karta jest już dostępna na Polskim rynku.