Poprzedni Następny

Czy musisz się zadłużyć, by spełnić swoje marzenie?

Czy jesteś głodny nowych doświadczeń? To świetnie!

Czy chcesz żyć pełnią życia, i jednocześnie nie martwiąc się o rosnący dług? Jeśli tak, sprawdź w jaki sposób możesz tego dokonać.

Badanie wykazało, że większość ludzi chętniej wydaje pieniądze na nowe doświadczenia a nie na dobra materialne. To samo badanie wykazało, ze ludzie płacący za takie doświadczenia kartami kredytowymi są częściej bardziej zadłużeni.

Przemyślane zarządzanie pieniędzmi jest ważne w przypadku, gdy nie chcesz wpaść w długi przy spełnianiu swoich marzeń. Podobno wszystko, co trzeba zrobić, to „zmienić sposób myślenia i skupić się na satysfakcjonującym rozplanowaniu wymarzonych wakacji” – twierdzi bloger Chris Durheim. Przy pierwszych rodzinnych wakacjach Chris miesiące przed zaplanowanym urlopem przemyślał wszystkie szczegóły podróży i koszty związane z zakwaterowaniem, lotem, jedzeniem, benzyną, pamiątkami i biletami wstępu do wybranych wcześniej miejsc. Dzięki temu łatwiej było mu rozplanować fundusze tak, by cudowne wakacje nie wpędziły go w zadłużenie – i po nich mógł cieszyć się po prostu cudownymi wspomnieniami, nie martwiąc się długiem.

Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy chcesz pojechać na cudowne wakacje, czy marzysz o kursie skoków ze spadochronem: wystarczy że stworzysz plan i będziesz zgodnie z nim podążał. W końcu powinieneś dążyć do spełnienia życiowych celów.

Podajemy 5 kroków, dzięki którym łatwo i szybko zaplanujesz, w jaki sposób spełnić Twoje kolejne marzenie, jednocześnie korzystając z pomocy Twojej karty kredytowej.

1. Dokładnie zdefiniuj Twoje marzenie.

Upewnij się, że Twoje marzenie nie jest niewyraźną kropką na horyzoncie, ale konkretnym celem. Jeżeli chcesz pojechać do Japonii, przyklej obraz wymarzonego miejsca docelowego nad łóżkiem i przypominaj sobie każdego dnia co jest Twoim celem.

2. Ustal budżet

By wiedzieć, w jaki sposób spełnić Twoje marzenie, musisz wiedzieć z jakimi kosztami się ono wiąże. Dopiero dzięki tej informacji możesz zacząć planować realizację Twojego celu.

3. Stwórz Plan „B”.

Zawsze warto mieć plan zapasowy. Powiedzmy, że chcesz pojechać do Kopenhagi – ale akurat widzisz świetną promocję na wycieczkę do Amsterdamu. Może jednak warto zmienić miejsce docelowe?

4. Sprawdź promocje na Twojej karcie kredytowej

Często w ramach użytkowania konkretnych kart kredytowych masz dostęp do różnych zniżek i promocji. Mogą to być loty czy np. zniżki w hotelach. Warto je sprawdzić przed przystąpieniem do realizacji planu.

5. Staraj się oszczędzać pieniądze na co dzień.

Karta kredytowa jest świetnym narzędziem płatniczym. Jednak nie warto polegać tylko na niej. Oszczędzając w swoim codziennym życiu masz szansę na zebranie dodatkowych funduszy, którymi będziesz mógł rozbudować swój plan – i spełnić Twoje marzenie nie martwiąc się długiem.