Poprzedni Następny

Na co zwrócić uwagę, wybierając idealną kartę kredytową?

Uznałeś, że potrzebujesz karty kredytowej, ale nie możesz zdecydować się na żadną z dostępnych propozycji? Przygotowaliśmy poradnik, w którym wskazujemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego środka płatniczego. Jeżeli nie chcesz żałować podjętej decyzji, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Kierując się nimi, wybierzesz kartę kredytową najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

Jak wybrać kartę kredytową – czym jest RRSO?

Z reguły porównanie kart kredytowych sprowadza się do sprawdzenia warunków finansowych oferowanych przez bank lub instytucję pozabankową. Jak szybko porównać ze sobą koszty? Pomocny jest w tym wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO). Za pomocą RRSO instytucje finansowe prezentują całkowity koszt ponoszony przez klienta podczas korzystania z danego produktu. Koszt ten jest wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Ponieważ instytucje finansowe mają obowiązek podawać RRSO dla wszystkich oferowanych produktów (obowiązek ten wynika z ustawy o kredycie konsumenckim), to porównanie kart kredytowych nie sprawia większego kłopotu – wystarczy dotrzeć do tego wskaźnika. Z założenia podawanie RRSO ma pomóc konsumentom w szybkim zorientowaniu się, które propozycje instytucji finansowych są najkorzystniejsze.

Ile wynosi RRSO dla Karty AXI? Koszty roczne to 83,54 proc. Tabela opłat z kolei jest bardzo krótka i zawsze dostępna na naszej stronie internetowej. Przykładowo:

  • Nie pobieramy prowizji za wypłatę środków z bankomatów na terenie Polski, w krajach należących do Unii Europejskiej za tę transakcję zapłacisz 8 zł.
  • Usługa Cash advance w Polsce kosztuje 8 zł, a poza granicami Polski 1 proc. (min. 25 zł).
  • Za zmianę numeru PIN i wyciąg z konta w bankomacie nie pobieramy opłat.

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jaka karta kredytowa będzie najlepsza, to bez wątpienia ta, dzięki której otrzymasz dostęp do środków bez zbędnych kosztów.

Karta kredytowa – warunki finansowe i wygoda

Chociaż wspomniany już wskaźnik RRSO jest pomocny w porównaniu ofert kart kredytowych, to nie zawsze musi uwzględniać wszystkie koszty. Powodów jest kilka, m.in. fakt, że instytucje finansowe tworzą nowe opłaty, które nie muszą być wliczane do RRSO. Z tego względu nie należy poprzestawać tylko na sprawdzeniu RRSO. Dla Ciebie, jako osoby zainteresowanej otrzymaniem karty kredytowej, istotna może być też:

  • Darmowa wypłata środków z bankomatu. Jeżeli preferujesz płatność gotówką, wybór pozabankowej Karty AXI będzie korzystnym rozwiązaniem.
  • Wygoda podczas wnioskowania o kartę kredytową. Aby złożyć wniosek o kartę kredytową, wcale nie musisz udawać się do banku. Wniosek o Kartę AXI możesz złożyć na dwa sposoby – za pośrednictwem formularza online lub telefonicznie.
  • Wysoka przyznawalność. Nie wymagamy wysokich dochodów, a opóźnienia w spłacie innych zobowiązań do 30 dni nie muszą oznaczać, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie.
  • Pomoc doradców. W razie wątpliwości warto wiedzieć, że można porozmawiać ze specjalistą, który będzie umiał odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pytania o Kartę AXI możesz zadawać na kilka sposobów: telefonicznie, poprzez e-mail i Facebooka.
  • Przejrzystość warunków korzystania z karty kredytowej. Dzięki krótkiej tabeli opłat nie musisz obawiać się, że zostanie obciążony dodatkowymi, ukrytymi opłatami.

Aspekty pozafinansowe czy brak kruczków prawnych w umowie o wydanie i obsługę karty kredytowej mogą być dla Ciebie na tyle istotne, że ostatecznie zaważą na Twojej decyzji o wyborze tego produktu finansowego.

Jaka karta kredytowa – dlaczego dostęp do osobistego konta jest ważny?

Zastanawiasz się, jaką kartę kredytową wybrać, aby nie żałować swojej decyzji? Niezależnie od tego, czy z tego środka płatniczego zamierzasz korzystać na co dzień, czy też wyłącznie w sytuacjach kryzysowych, powinieneś mieć możliwość bieżącej kontroli swoich wydatków. Do tego niezbędny jest dostęp do osobistego konta. Takie konto utworzysz samodzielnie po zarejestrowaniu swojej karty AXI. W ten sposób zyskasz możliwośc monitorowania wydatków. Co więcej, z poziomu profilu klienta dostępne są również spłaty przez Bluemedia.

Dzięki temu, że wszystkie operacje wykonane przy użyciu karty kredytowej znajdziesz w jednym miejscu, będziesz mógł szybko i sprawnie rozliczyć się z pożyczonych pieniędzy. Możliwość stałego monitorowania wydatków pomoże Ci też w prowadzeniu domowego budżetu. Za pośrednictwem swojego konta będziesz mógł zarządzać płatnościami w sklepach, wypłatami gotówkowymi i płatnościami za granicą.

Chcesz dołączyć do grona posiadaczy Karty AXI? Złóż wniosek o pozabankową kartę kredytową, zaczekaj na naszą decyzję, podpisz umowę, aktywuj kartę i zacznij z niej korzystać – to proste!