Jak zrobić przelew z i na kartę kredytową?

Jak zrobić przelew z i na kartę kredytową?

Za pomocą karty kredytowej możesz płacić za nabywane produkty i usługi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby część środków otrzymanych w ramach limitu przelać na inne konto. Zobacz, jak robić przelewy z karty kredytowej i przelewy na kartę kredytową.

Czy z karty kredytowej można zrobić przelew?

Z kart kredytowych można zrobić przelew, np. na swój osobisty rachunek bankowy. To sposób, aby szybko uzyskać dostęp do dodatkowych środków, by np. opłacić rachunki za media, kurs w szkole językowej czy doładować konto prepaid. Jest to możliwe, gdyż do karty kredytowej zakładany jest rachunek – często jest on określany jako „rachunek techniczny”.

Masz dostęp do rachunku karty kredytowej? Wystarczy, że zalogujesz się do niego, korzystając np. z aplikacji mobilnej. Wówczas możesz zlecić przelew, a także sprawdzić historię transakcji. Pamiętaj jednak, że przelewy z karty kredytowej są ograniczone – możesz wykorzystać jedynie przyznany Ci limit.

Karta AXI zapewnia też inną możliwość. Wnioskując o kartę, klient może wybrać opcję, dzięki której do 60 proc. przyznanego limitu otrzyma przelewem na wskazany rachunek bankowy. Pozostała część limitu zostanie udostępniona po aktywacji karty kredytowej. To rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które pilnie potrzebują środków i nie mogą czekać do momentu fizycznego otrzymania karty.

Jak zrobić przelew z karty kredytowej?

Wiele osób zastanawia się nie tylko czy można zrobić przelew z karty kredytowej, ale też jak zrobić przelew z karty kredytowej. Z reguły możliwości jest kilka – wystawca karty może dopuszczać złożenie zlecenia przelewu z karty kredytowej na rachunek bankowy poprzez:

  • Internetowy serwis transakcyjny – wystarczy zalogować się na swoje indywidualne konto i tam wydać dyspozycję przelewu – wpisać numer rachunku bankowego i dane odbiorcy.
  • Aplikację mobilną – należy się do niej zalogować, a następnie wydać dyspozycję przelewu, wskazując numer rachunku bankowego, na który środki mają zostać przelane.

Jest też trzecia możliwość wykonania przelewu z karty kredytowej na konto bankowe, którą udostępniają niektóre instytucje finansowe. Mowa tu o tym, że przelew z karty kredytowej na konto można zlecić w oddziale (placówce) lub w czasie rozmowy telefonicznej z konsultantem (po wcześniejszym zweryfikowaniu tożsamości). W dobie internetu i aplikacji mobilnych ten sposób zlecania przelewu z karty kredytowej na rachunek bankowy cieszy się jednak małą popularnością.

Ile kosztuje przelew z karty kredytowej?

Przelew z karty kredytowej na rachunek to sposób, aby zasilić konto Twoje lub bliskiej osoby, gdy ta ma nagły wydatek. Przed wykonaniem takiej transakcji powinieneś jednak sprawdzić, ile kosztuje przelew z karty kredytowej. Nie wszystkie instytucje finansowe zrealizują dyspozycję przelewu bezpłatnie. Ma to związek z tym, że takie transakcje można traktować jako:

  • Operacje bezgotówkowe. Dla klienta korzystającego z karty kredytowej to bardziej opłacalne rozwiązanie, bo oznacza możliwość korzystania z okresu bezodsetkowego.
  • Operacje gotówkowe. W tym przypadku od przelanej na konto kwoty instytucja finansowa od razu nalicza odsetki. Dla klienta to rozwiązanie oznacza dodatkowe koszty.

Co w sytuacji, gdy przelew na konto z karty kredytowej jest klasyfikowany jako operacja gotówkowa? Wówczas przelew na rachunek bankowy lepiej traktować jako sytuację wyjątkową, a korzystanie z posiadanej karty ograniczyć do płacenia za zakupione produkty i usługi w punktach usługowo-handlowych.

Kobieta trzymająca kartę kredytową

Jak zrobić przelew na kartę kredytową?

Karta kredytowa to instrument finansowy, który umiejętnie wykorzystany może być ratunkiem w sytuacji podbramkowej – np. gdy bank nie zaksięgował na rachunku bankowym oczekiwanego przelewu. Niezależnie od tego, jak często korzystasz z posiadanej karty, warto pamiętać o spłacie wykorzystanego limitu. Jak zrobić przelew na kartę kredytową i tym samym spłacić zobowiązanie?

Najprostszym sposobem jest wykonanie przelewu z rachunku bankowego na rachunek przypisany do karty kredytowej. Pamiętaj jednak o terminach. Aby uniknąć zbędnych kosztów, najlepiej wykonać przelew kilka dni przed wymaganą datą. Jeżeli środki na rachunek wpłyną z opóźnieniem, pojawią się dodatkowe opłaty.

Terminowa spłata karty kredytowej to także prosty sposób na to, aby budować pozytywną historię kredytową. Posiadanie takiej historii zwiększa wiarygodność klienta w oczach instytucji finansowej.