Jak korzystnie spłacać kartę AXI?

Jak korzystnie spłacać kartę AXI?

Jesteś użytkownikiem karty AXI? Zbliża się termin spłaty Twojego zobowiązania? Sprawdź, jak najkorzystniej uregulować zadłużenie w AXI Card.

Korzystne spłacanie zadłużenia w AXI Card

Minimalna Kwota Zadłużenia, jaką klient powinien spłacić, wynosi 15% przyznanego limitu kredytowego. Musimy jednak pamiętać, że wpłata Minimalnej Kwoty nie pomniejszy Twojego zadłużenia.

Żeby prościej wyjaśnić zasady działania spłaty zadłużenia, prezentujemy dwie krótkie historie, których bohaterami są Pan Radosław i Pani Teresa.

Pan Radosław zdecydował się na skorzystanie z limitu kredytowego na karcie AXI, ponieważ miał spore wydatki na samochód, który zepsuł mu się podczas wyjazdu na wakacje. Złożył szybki wniosek na stronie axi-card.pl i dostał w odpowiedzi zwrotnej pozytywną decyzję. Wnioskował o kwotę w wysokości 2000 zł, którą otrzymał tego samego dnia. Pod koniec miesiąca otrzymał powiadomienie sms z przypomnieniem o zbliżającym się terminie spłaty zadłużenia.  Z racji tego, że wypłatę otrzymał dopiero 10 dnia kolejnego miesiąca, zdecydował się spłacić wyłącznie Minimalną Kwotę Zadłużenia, w jego przypadku wynosząca 300 zł. Pan Radosław nie uregulował całości wydanych pieniędzy, w kolejnym miesiącu, przez co był zobowiązany spłacić wysokość wykorzystanego limitu + zostały mu naliczone dodatkowe koszty w postaci odsetek i prowizji.

Pani Teresa również zdecydowała się zostać klientką AXI Card. Chciała zakupić nowy komputer, ponieważ poprzedni podarowała synowi, który potrzebował go do nauki zdalnej. Otrzymała również 2000 zł, jednak pod koniec miesiąca zdecydowała się uregulować zadłużenie w całości. W kolejnym miesiącu nie korzystała z karty, dlatego żadne koszty dodatkowe nie zostały jej naliczone.

Zatem spłata większej kwoty zadłużenia jest zdecydowanie korzystniejszą opcją dla klienta. Okres rozliczeniowy spłaty pożyczki online w Axi przypada między 1 a 5 dniem każdego miesiąca.

W przypadku, jeżeli decydujemy się na spłatę Minimalnej Kwoty Zadłużenia, koszty będą wyższe, a RRSO będzie wynosiło maksymalne 308,9%.

Możliwości spłaty AXI Card

Jeżeli korzystałeś ze środków dostępnych na karcie Axi, pamiętaj o terminowej spłacie zadłużenia. Dzięki temu będziesz miał korzystną historię kredytową i w przyszłości nie będzie problemu, gdy będziesz potrzebował uzyskać kredyt w banku.  

Nie musisz pamiętać daty spłaty zadłużenia – AXI Card powiadamia swoich klientów o terminowej spłacie zużytych środków z karty. W wiadomości SMS klienci zostają poinformowani o wysokości wykorzystanego limitu kredytowego, który muszą uregulować na kilka prostych sposobów, dacie terminu spłaty zadłużenia oraz wysokości minimalnej kwoty do spłaty. Zadłużenie w AXI Card możesz uregulować:

·        Przelewem z konta osobistego

·        Wpłatą na profil osobisty

Co stanie się, gdy nie spłacimy pożyczki online w terminie?

Zdecydowana większość firm pozabankowych i banków weryfikuje swoich potencjalnych klientów w bazach osób zadłużonych m.in.:

·        Biuro Informacji Kredytowej

·        Biuro Informacji Gospodarczej

·        Krajowy Rejestr Długów

·        Rejestr Dłużników BIK Infomonitor

·        Rejestr Dłużników ERIF

Pożyczka bez bik dostępna jest jedynie w nielicznych instytucjach finansowych, dlatego osobom posiadającym złą historię kredytową ciężko jest uzyskać pozytywną decyzję kredytową i w efekcie otrzymać potrzebne środki pieniężne. Z pewnością pozytywna historia kredytowa w bazach w prosty sposób umożliwi realizację Twoich planów oraz przybliży do spełnienia nieosiągalnych finansowo marzeń.