Gdzie na pewno przyda Ci się karta kredytowa?

Gdzie na pewno przyda Ci się karta kredytowa?

Dziś porozmawiamy nieco więcej o roli karty kredytowej we współczesnym świecie. W końcu jest to nie tylko narzędzie do udzielania pożyczek. Istnieje wiele miejsc i działań, w których karty kredytowe są nie tylko przydatne, ale absolutnie niezastąpione. Począwszy od lotnisk i hoteli, po zakupy internetowe, które w ostatnich latach nabierają rozpędu w naszym kraju. W poniższych liniach dowiesz się, dlaczego karta kredytowa jest tak ważna i potrzebna w niektórych miejscach, które regularnie odwiedzasz.

Online

Tak, współczesny użytkownik spędza coraz więcej czasu online. Można wykonywać wiele czynności nie wychodząc z domu – między innymi robić zakupy.  Dlaczego to właśnie karta kredytowa jest najlepszym narzędziem do płatności online? Prawda jest taka, że Twoja karta kredytowa zapewnia o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa niż karty debetowe. Zasadniczo karta debetowa jest bezpośrednio powiązana z Twoim kontem bankowym, co znacznie zwiększa ryzyko oszustwa i utraty zgromadzonych środków finansowych. Z tego powodu wzrasta liczba konsumentów, którzy wolą płacić za zakupy online przy pomocą karty kredytowej.

Lotnisko

Ludzie, którzy często podróżują z powodów osobistych lub zawodowych, również powinni posiadać kartę kredytową. Karta kredytowa jest szczególnie przydatna przy zakupie biletów lotniczych z góry. Podróże lotnicze zawsze wiążą się z niepewnością. Ta dawka niepewności jest związana zarówno z warunkami pogodowymi, jak i innymi nieoczekiwanymi okolicznościami, które mogą pojawić się podczas lotów międzynarodowych. W sytuacjach awaryjnych karta kredytowa może być niezwykle pomocna. Zakup biletu lotniczego za pomocą karty kredytowej gwarantuje, że otrzymasz zwrot pieniędzy za odwołany lot.

Hotele

Podróżowanie za granicę zwykle wiąże się z pobytem w hotelach. Hotel jest kolejnym miejscem, w którym nie jest rozsądnym korzystanie z karty debetowej, a powodów jest kilka. Na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, o którym już wspomnieliśmy w artykule. Ponadto musisz mieć na uwadze rachunek osobisty, który jest dołączony do karty debetowej - może nie mieć wystarczających środków na pokrycie wydatków w hotelu. I tutaj nie chodzi tylko o nocleg, ale także o dodatkowe, a czasem niespodziewane płatności za bary przekąskowe, różne procedury lub przypadkowe incydenty związane z nieruchomościami hotelowymi (uszkodzenia, zniszczenia itp.). Korzystając z karty kredytowej podczas podróży, masz gwarancję pokrycia wszystkich kosztów w hotelu i poza nim.

Sklep meblowy

Karta kredytowa jest bardzo przydatna, jeśli chodzi o zakupy mebli i innych rzeczy, które wymagają dostawy do domu. Bez względu na to, jak ceniony jest dany producent, zawsze może pojawić się problem z dostawą lub meble mogą nie pasować do opisu Z tego powodu warto użyć karty kredytowej, która pomoże ci odzyskać pieniądze w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

Sklep, z którego korzystasz po raz pierwszy

Robiąc zakupy lub składając zamówienie po raz pierwszy od producenta lub sprzedawcy, wskazane jest, aby zapłacić gotówką lub użyć karty kredytowej. Karta debetowa jest najbardziej niefortunnym wyborem w tego typu sytuacjach. Dopóki nie zdobędziesz doświadczenia z kupcem, nie możesz być pewny jego uczciwości i dobrej wiary. W tym sensie radzimy nie ryzykować podawania danych karty debetowej bezpośrednio związanej z Twoim kontem bankowym. Być może wydaje się to trochę ekstremalne, ale w każdym razie lepiej być ostrożnym, niż stać się ofiarą oszustwa bankowego.

Jak widzisz, karta kredytowa może być bardzo korzystna w wielu sytuacjach. Nie rezygnuj z pomysłu jej posiadania. Karta AXI jest międzynarodową kartą kredytową Mastercard, która jest niezwykle łatwa i wygodna w użyciu z dowolnego miejsca na świecie. Wybierz kartę kredytową AXI i uczyń codzienne życie łatwiejszym i przyjemniejszym niż kiedykolwiek.