Poprzedni Następny

Eksperci zgadzają się: Złóż wniosek o nową kartę kredytową podczas kryzysu, takiego jak koronawirus, zrób to świadomie i zgodnie z poniższą strategią.

Karta kredytowa może być istotnym elementem sieci zabezpieczeń płynności finansowej podczas trudności gospodarczych. CNBC Select pyta ekspertów o złożenie wniosku o nową kartę kredytową w sytuacji kryzysowej w kraju, takiej jak pandemia.

Wymuszone przez nową sytuację restrykcje w funkcjonowaniu niektórych branż, social distancing, ograniczenia w swobodzie poruszania się , recesja: kończy się zaledwie I kwartał 2020 r., a perspektywy gospodarcze gwałtownie spadły z powodu pandemii koronawirusa.

Podczas gdy małe firmy mierzą się ze zmniejszeniem lub utratą dochodów, a wielu pracowników zmuszonych jest wziąć bezpłatny urlop lub ich dochody ulegają drastycznemu obniżeniu , dzisiejszy konsument może pomyśleć, że potrzebuje karty kredytowej, aby się wspomóc swoje finanse.

Ale czy naprawdę teraz jest odpowiedni czas na złożenie wniosku o nową kartę, szczególnie w czasach tak dużej niepewności?

Poniżej CNBC Select rozmawiał z czterema ekspertami finansowymi o tym, czy powinieneś ubiegać się o nową kartę kredytową podczas poważnego kryzysu finansowego, a my przytaczamy pewne strategie planowania niepewnej przyszłości. Czy powinieneś ubiegać się o kartę kredytową podczas trudności finansowych?

Eksperci zgadzają się, że karta kredytowa może pomóc utrzymać się na powierzchni w czasie kryzysu gospodarczego, ale zawsze należy mieć na uwadze swoje długoterminową płynność finansową.

Jeśli zdecydujesz się na nową kartę kredytową, aby zdobyć dodatkowe źródło finasowania, musisz podjąć cztery ważne kroki, aby karta nie pomogła, a nie zaszkodziła:

1. Zmniejsz swoje miesięczne wydatki

„Konsumenci powinni podejmować wszelkie możliwe środki, aby w tej chwili uniknąć wzrostu zadłużenia”, mówi CNBC Select, Leslie Tayne, adwokat ds. Umorzenia długów i założyciel Tayne Law Group.

Rób przemyślane zakupy! Jeśli chodzi o podstawowe zakupy spożywczo- higieniczne, przed udaniem się do sklepu sprawdź zawartość swoich szafek i spiżarni. Pozwoli to na uniknięciu gromadzenia niepotrzebnych produktów , a także skróci czas przebywania w sklepie.  Zamiast tego zaplanuj swój jadłopis tak aby efektywnie wykorzystywać  zapasy , i tak, by kupować tylko to, czego potrzebujesz.

Anuluj niepotrzebne wakacje, przełóż remont domu na stabilniejszy okres i wstrzymaj się z zakupem nowej pary butów. W rzeczywistości np. serwis Amazon.com nałożył ograniczenia na wysyłanie nieistotnych towarów

2. Poszukaj dodatkowego źródła dochodu 

Prawdą jest, że krajowa kwarantanna oferuje czas na odpoczynek i autorefleksję, i może to być idealny czas na relaks w rodzinnym maratonie filmowym.

Ale jeżeli Twoje finanse zostały dotknięte skutkami ekonomicznymi stanu epidemii, możesz poszukać sposobów na zarobienie dodatkowych dochodów.

Eksperci zgadzają się, że poleganie wyłącznie na kartach kredytowych w celu przetrwania spowolnienia gospodarczego może doprowadzić do przekredytowania i długoterminowych konsekwencji w postaci braku płynności finansowej. W tej chwili niekoniecznie łatwo jest znaleźć dodatkową pracę, ale dodatkowa praca chociażby online może wspomóc Twój budżet.  

3. Spłacaj istniejące zadłużenie z karty kredytowej strategicznie

„Niezwykle ważne jest, aby w tym czasie koncentrować się na spłacaniu zadłużenia z tytułu kart kredytowych i zwiększaniu oszczędności w sytuacjach awaryjnych”, mówi CNBC Select, Sophia Bera, certyfikowana planistka finansowa i założycielka Gen Y Planning.
 

4. Przygotuj plan oszczędzania 

Ostatnim krokiem jest stworzenie awaryjnego planu oszczędzania. Karty kredytowe zapewniają szybki i wygodny sposób płacenia za nieoczekiwane zakupy, ale jeśli nie masz gotówki na terminowe płatności, możesz narazić się na dodatkowe odsetki od przeterminowanego zadłużenia.

Większość ekspertów zaleca posiadanie oszczędności w wysokości równej co najmniej sześcio-miesięcznych regularnych wydatków na życie, aby przygotować się na nieprzewidziane okoliczności. Jeśli podczas epidemii koronawirusa musiałeś już naruszyć swoje oszczędności, oprzyj się pokusie podniesienia limitu na karcie kredytowej lub przekroczenia limitu wydatków, aby uzyskać premię lub zwolnienie z opłaty za kartę.  Zamiast tego, wykorzystaj bieżące możliwości zaoszczędzenia, poprzez zmniejszenie niepotrzebnych wydatków w ciągu roku, bez względu na to, czy spowoduje to rezygnację z członkostwa w siłowni, czy ograniczenie zakupów spożywczych.

Niezależnie od tego, czy jest to zwrot z rezygnacji z podróży, czy pieniądze zaoszczędzone na dojazdach podczas tymczasowej pracy zdalnej w domu, wykorzystaj każdą okazję, aby przeznaczyć dodatkowe pieniądze na swoje oszczędności w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Eksperci się zgadzają - będziesz zadowolony.

Na podstawie : https://www.cnbc.com/select/applying-for-credit-cards-during-crisis/