Poprzedni Następny

Czym jest i jak działa limit kredytowy?

Co to jest limit kredytowy?

Limit na karcie kredytowej to nic innego, jak suma środków pieniężnych, która została nam przyznana, w sytuacji, gdy wnioskowaliśmy o aktywację karty w instytucji finansowej. W zależności od firmy wysokość limitu dopasowana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Przyznane pieniądze mogą posłużyć zarówno do zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Każdy klient ma szansę na złożenie wniosku o zwiększenie limitu.

Kwota limitu zależna jest od sytuacji finansowej klienta. Bank lub firma pozabankowa przed podjęciem decyzji weryfikuje, czy dana osoba jest w stanie spłacić uzyskane pieniądze. Scoring pomaga instytucjom finansowym na ustalenie wysokości limitu przyznanego na karcie. 

Limit kredytowy – jak spłacać?

Linia kredytowa online to produkt finansowy, który należy spłacać w wyznaczonym terminie, znajdującym się na umowie lub w dołączonym harmonogramie spłat. Brak spłaty należności może skutkować naliczeniem dodatkowych kosztów w postaci odsetek karnych.

Spłatę limitu kredytowego możemy dokonać za pośrednictwem:

  • Internetu 
  • urzędu pocztowego

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku opóźnień lub braku spłaty, firma pozabankowa lub bank ma prawo zgłosić nasze dane do rejestru osób zadłużonych. Obecnie w Polsce funkcjonuje kilka większych instytucji zajmujących się przyjmowaniem zgłoszeń z danymi osób zadłużonych, które kolejno przechowywane są w bazach i udostępniane przedsiębiorstwom. Każda osoba fizyczna ma możliwość weryfikacji własnych danych w rejestrach dłużników. Jednakże zobowiązana jest do zarejestrowania profilu klienta i ściągnięcia raportu.

Wpis w bazie dłużników może mieć negatywny skutek na budowanie historii kredytowej, co wiąże się w przyszłości do otrzymania odmowy przyznania kolejnej pożyczki, kredytu czy limitu kredytowego w instytucji finansowej.

W niektórych przypadkach, jeżeli klient nie dokonuje wpłaty, umowa może zostać zerwana. Co więcej, przedsiębiorstwo ma prawo wszczęcia postępowania komorniczego i sądowego.

Karta z limitem kredytowym – gdzie szukać?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele produktów finansowych, dzięki którym uzyskamy dodatkową gotówkę. Warto przed ostatecznym wyborem zweryfikować dostępne oferty i wybrać najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom. Co prawda, istnieje wiele firm pozabankowych i banków, w których uzyskamy pożyczkę, kredyt lub chwilówkę, ale należy zaznaczyć, że atrakcyjną alternatywą są również karty z limitem kredytowym. Produkt można otrzymać zarówno przez Internet, wypełniając prosty wniosek online, jak i telefonicznie, podczas rozmowy z konsultantem firmy.

Jedną z takich instytucji oferujących swoim klientom możliwość uzyskania karty z limitem kredytowym jest Axi Card. Nowi Klienci mają szansę na uzyskanie do 3500 zł bez opłat. W tym przypadku rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0%. Maksymalny limit, jaki może zostać przyznany osobom wnioskującym, wynosi 6000 zł. Należy również wspomnieć, że w Axi Card ogromną zaletą korzystania z możliwości karty są m.in. darmowe wypłaty pieniędzy z bankomatów, indywidualne podejście do klienta oraz brak naliczenia opłat w momencie braku korzystania z karty.