Poprzedni Następny

5 powodów, dla których warto korzystać z karty kredytowej

Popularność kart kredytowych ciągle rośnie. Ta tendencja powiększy się prawdopodobnie znacznie w przyszłym roku. Jeżeli już jesteś jednym z użytkowników kart kredytowych, to na pewno zdajesz sobie sprawę z korzyści związanych z tym narzędziem finansowym – szybkich i bezpiecznych płatności, rabatów i zniżek. Jeżeli jednak nie miałeś jeszcze okazji korzystać z karty kredytowej, poniżej podajemy pięć najważniejszych powodów, dla których warto korzystać z karty kredytowej.

1. Poprawa oceny kredytowej

Poprawne używanie karty kredytowej daje Ci możliwość poprawy Twojej oceny kredytowej, co jest niezwykle ważne dla Twojej przyszłości. Korzystanie z karty i terminowe jej spłaty udowadniają przyszłym kredytodawcą, że jesteś godnym zaufania klientem, dzięki czemu chętniej użyczą Ci pożyczki – dodatkowo na korzystniejszych warunkach. Może się to przydać np. w sytuacji, gdy planujesz kupić samochód lub mieszkanie. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zainwestować w swoją przyszłość.

Dzięki dobrej ocenie kredytowej możesz również otrzymać dostęp do dodatkowych zniżek i promocji.

2. Bezpieczne zakupy

Karty kredytowe są najbardziej użytecznym sposobem płatności w sklepach online. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim przez zabezpieczenia, które są tak ważne w przypadku każdej płatności – a przede wszystkim w tych online. Dzięki nim Twoje fundusze pozostaną bezpieczne. Dodatkowo, płatności dokonane przy pomocy karty kredytowej często wiążą się z dodatkowymi zniżkami lub promocjami – np. darmową dostawą. Warto pamiętać, że niektóre sklepy online umożliwiają dokonywania płatności tylko przy pomocy kart kredytowych.

3. Wyjazdy i wakacje

Karta kredytowa jest bardzo użytecznym narzędziem finansowym, szczególnie na wyjazdach – i tych wakacyjnych i biznesowych. Dzięki niej będziesz mógł bezpiecznie dokonywać płatności za granicą, często po dużo korzystniejszym kursie niż w kantorach. Co daje kolejny plus – nie będziesz musiał nosić ze sobą gotówki. Warto też pamiętać, że karty kredytowe są najlepszym środkiem płatności w hotelach i w wypożyczalniach samochodów.

4. Zniżki i promocje

Możliwość korzystania z promocji w różnych sklepach dzięki płatności przy pomocy karty kredytowej, umila życie ich posiadaczy. Dzięki temu mogą oszczędzać więcej – płacąc mniej. Często masz również dostęp do programów lojalnościowych, w których za każdy zakup zbierasz punkty w konkretnym miejscu, dzięki czemu masz dostęp do dodatkowych korzyści i zniżek.

5. Twoje nawyki zakupowe

Dzięki kartom kredytowym możesz łatwo i prosto obserwować, na co i kiedy wydajesz pieniądze Dzięki temu możesz szybko i łatwo nauczyć się podejmować bardziej świadome i lepsze decyzje finansowe. Taką możliwość daje Ci np. Karta AXI – dzięki indywidualnemu profilowi klienta możesz sprawdzić listę swoich transakcji w każdym momencie, co pozwoli Ci zaobserwować, jak wyglądają Twoje nawyki finansowe.

Karta AXI jest przystępnym i innowacyjnym narzędziem finansowym, który możesz otrzymać bez jakichkolwiek bankowych procedur. Karta kredytowa AXI jest łatwym, szybkim i wygodnym sposobem płatności – w każdym miejscu i w każdym czasie.