Instantor jest innowacyjną metodą ułatwiającą weryfikację tożsamości i zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Dzięki niej pożyczkobiorcy nie muszą przedstawiać już dodatkowych dokumentów. Narzędzie zostało wdrożone przez szwedzką firmę Instantor AB. Na polskim rynku pojawiło się w 2014 roku. Instantor jest błyskawicznym, bezpiecznym i szybkim sposobem weryfikacji, który zwiększył szansę wielu osób na otrzymanie pożyczki i nie wiąże się z dokonywaniem przelewu ani jakimikolwiek kosztami.

Jak działa?

Instantor skraca i upraszcza weryfikację. Wystarczy, że klient zaloguje się na swoje konto bankowe. Po zalogowaniu Instantor błyskawicznie  potwierdza dane zawarte we wniosku z danymi osobowymi właściciela rachunku i przekazuje pożyczkodawcy potwierdzenie. Cały proces weryfikacji przebiega szybko, bezpiecznie i nie wymaga pomocy konsultanta.

Czy Instantor jest bezpieczny?

Do weryfikacji wykorzystywany jest zaawansowany i szyfrowany system bezpieczeństwa. Wszystkie dane klienta są chronione przez protokół pozwalający na szyfrowanie komunikacji sieciowej. Kiedy klient zaloguje się na swoje konto w banku, Instantor nie gromadzi żadnych danych o posiadaczu rachunku. Ponadto nie modyfikuje informacji i nie wykonuje operacji z konta wnioskodawcy. Jest tylko odpowiedzialny za porównanie danych i wnikliwą analizę zdolności kredytowej klienta.

 

Kontakt z Działem Obsługi Klienta: Telefon: 222 70 70 30 e-mail help@axi-card.pl