Tak, w przypadku zarejestrowanych opóźnień w regulowaniu zaległych płatności mamy obowiązek wobec prawa, by je zgłosić do powyższych instytucji.

Jeżeli spłacisz swoje zobowiązanie wobec nas do 30 dnia po wyznaczonym terminie, nie zostanie to zgłoszone. Po tym okresie jesteśmy zmuszeni zgłosić brak spłaty długu.

Informacje na temat Twojej historii kredytowej są dostępne do 5 lat wstecz, dlatego też warto pamiętać o terminowych spłatach zobowiązań i w ten sposób budować swoją korzystną historię kredytową. Pamiętaj, że gdy będziesz potrzebował pożyczki lub kredytu, banki lub inne instytucje finansowe mogą Ci jej nie udzielić ze względu na opóźnione płatności. Stajesz się przez to klientem wysokiego ryzyka, któremu niewiele instytucji udzieli kredytu.

W jaki sposób moja historia kredytowa wpływa na rozpatrzenie mojego wniosku o Kartę AXI?

Nie martw się – Twoja niekorzystna historia kredytowa nie ma dla nas znaczenia. Jednak jeżeli Twoje bieżące zobowiązania są opóźnione o więcej niż 30 dni, niestety nie będziemy mogli zaakceptować Twojej aplikacji. Mniejsze opóźnienia, do 30 dni, nie będą determinującym czynnikiem podczas rozpatrywania Twojego wniosku. 

Najczęstszy powód odrzucenia wniosków.

Chociaż niekorzystna historia kredytowa nie jest dla nas problemem, to jednak terminowa płatność bieżących zobowiązań jest dla nas bardzo ważna. Większość wniosków zostaje odrzucona dlatego, że spłaty bieżących zobowiązań są opóźnione o więcej niż 30 dni. By Twój wniosek nie został odrzucony, sprawdź, czy wszystkie Twoje opłaty zostały popłacone terminowo, lub opóźnienia nie były większe niż 30 dni.