Powiadomienie SMS jest jedną z darmowych usług które dostajesz wraz z Kartą AXI. Przy każdej transakcji wykonanych kartą wysyłamy Ci wiadomość SMS informującą o jej wykonaniu oraz jej rodzaju (np. wypłata gotówki, spłata zobowiązań na karcie itp.). Jest to dodatkowe zabezpieczenie Twoich środków na Karcie AXI.

Wiadomość zostaje wysłana na numer podany w Umowie o Kartę AXI. Oczywiście możesz dezaktywować tą usługę. Jednak weź pod uwagę, że dzięki niej masz większą kontrolę nad Twoją kartą AXI i możesz zareagować, jeżeli jakakolwiek transakcja nie została wykonana przez Ciebie.

Taka sytuacja może mieć np. w przypadku kradzieży lub zgubienia karty. Gdy dostaniesz powiadomienie SMS z potwierdzeniem wykonanej transakcji, a wiesz że to nie Ty użyłeś karty, możesz szybko ją zablokować w Profilu Osobistym AXI. Możesz to też zrobić dzwoniąc na infolinię pod numer 222 70 70 30 lub mailowo: help@axi-card.pl. W takiej sytuacji warto od razu wysłać nam również pismo z prośbą o wydanie kolejnej Karty AXI – my rozpoczniemy proces jej wydania, a Ty szybko będziesz mógł znów korzystać ze swojej karty AXI.

Innymi powiadomieniami SMS, które od nas otrzymasz, są wiadomości informujące o wykorzystanym limicie na Karcie AXI, i dacie jej płatności. Wysyłamy je na początku każdego miesiąca – wiemy, że ciężko pamiętać o wszystkim, dlatego chcemy byś otrzymał informację tak, by spokojnie spłacić zobowiązania w terminie.  W ten sposób możesz tworzyć swoją korzystną historię kredytową.