Czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe i jak działa?

Zgodnie z nowymi wymogami Unii Europejskiej dotyczącymi płatności online, zarówno bankowe jak i pozabankowe instytucje finansowe są zobligowane do wprowadzenia dodatkowego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich transakcji internetowych. Do tej pory była to weryfikacja przy użyciu zabezpieczenia 3D. Po pierwszej transakcji online, którą dokonasz po 10.12.2020 r. otrzymasz SMS z osobistym 4-cyfrowym kodem ePIN, za pomocą którego będziesz musiał weryfikować każdą swoją płatność online. Dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu transakcje online będziesz dokonywać jeszcze bezpieczniej.

Czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to metoda dogłębnej identyfikacji klienta, która wymaga dwóch lub więcej elementów identyfikacyjnych. Te elementy mogą być następujących typów: wiedza, umiejętności, posiadanie oraz unikalna cecha (np. Odcisk palca). Identyfikacja dwuskładnikowa zwiększa bezpieczeństwo Twoich danych osobowych i finansowych.

Jak działa dwuskładnikowe uwierzytelnianie płatności Kartą AXI?

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie płatności online kartą AXI Card odbywa się za pośrednictwem osobistego ePIN, który zostanie wysłany do Ciebie SMS’em na podany przez Ciebie numer telefonu. Będziesz musiał zapamiętać kod ePIN który otrzymasz, ponieważ będzie on niezbędny do wykonania każdej płatności online kartą AXI. Aby potwierdzić transakcję online, musisz wprowadzić jednorazowy kod weryfikacyjny 3D, którego używałeś do tej pory, a także nowy unikalny kod ePIN. Po wprowadzeniu obu haseł Twoja płatność zakończy się powodzeniem.

W związku z tym Warunki Korzystania z Międzynarodowej Karty z limitem kredytowym Axi Card zostały zmienione tak, aby odzwierciedlały ustalone gwarancje bezpieczeństwa płatności internetowych - prosimy o zapoznanie się z aktualnym tekstem https://axi-card.pl/warunki-korzystania z uwzględnieniem punktu 7.2. z tego dokumentu.

Usługa jest bezpłatna dla wszystkich klientów AXI Card i ma na celu uczynienie zakupów online jeszcze bezpieczniejszymi.

Jeśli nie zgadzasz się z powyższymi zmianami, możesz wypowiedzieć Umowę o wydanie międzynarodowej karty Axi Card z kredytem odnawialnym i udzielenie limitu kredytowego, przed datą wejścia zmian w życie.