Poprzedni Następny

Czy potrzebujesz kartę kredytową by posiadać historię kredytową?

Fakt, że płatnością XXI wieku jest karta kredytowa – nie jest to tajemnica dla nikogo. Praktycznie każdy skusił się na jej posiadanie. Dlaczego? Wolność posiadania i wykorzystywania środków finansowych, bez ograniczeń i w każdym miejscu na świecie, bardzo upraszcza życie posiadaczy kart kredytowych. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem zakupów online czy wolisz płatności gotówkowe, dziś możesz znaleźć idealną kartę kredytową dla siebie tak, by odpowiadała Twoim potrzebom. Szeroka gama kart kredytowych (w ofertach banków i innych instytucji finansowych), pozwala porównać wszystkie zalety i wady dowolnej karty kredytowe tak, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru dla siebie. Na przykład: jeżeli często podróżujesz, międzynarodowa karta kredytowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem; jeżeli natomiast planujesz płacić za swoje zakupy gotówką, prawdopodobnie standardowe oferty banków nie będą dla Ciebie odpowiednie. Powodem do tego jest fakt, że przy wypłacie gotówki z karty kredytowej, banki nakładają opłatę za wykonanie tej transakcji, co jednocześnie oznacza, że taka karta kredytowa staje się po prostu droga. To tylko kilka szczegółów, o których powinieneś pamiętać, nie tylko przy wyborze karty kredytowej ale również podczas jej używania.

W dzisiejszych czasach niewiele osób zdaje sobie sprawę z warunków umowy kredytowej, którą podpisali, aby uzyskać kartę kredytową. Większość banków dołącza do swoich umów spis opłat i prowizji, pobieranych przy różnych transakcjach wykonywanych kartą kredytową, a z których możesz sobie wcale nie zdawać sprawy. Z tego powodu doradzamy byś dokładnie zapoznał się z ofertami banków i innych instytucji finansowych, zanim podejmiesz decyzję odnośnie tego, o jaką kartę kredytową będziesz aplikować.

Nową kartą kredytową na polskim rynku jest Karta AXI, która idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Posiadając tą innowacyjną kartę nie musisz decydować czy wolisz płacić kartą czy gotówką, gdyż wypłaty z bankomatów są dla Ciebie całkowicie darmowe. Wraz z kartą dostajesz wręcz nieograniczone możliwości – coś, czego inne karty kredytowe nie są w stanie zaoferować.

Brak opłat za wypłacanie gotówki z bankomatów nie jest jedynym plusem Karty AXI. Oszczędność czasu jest dla nas bardzo ważna – w końcu czas to pieniądz – i z tego powodu uprościliśmy proces składania wniosku o kartę do minimum. Jeżeli już wiesz, że Karta AXI jest kartą kredytową dla Ciebie, wystarczy, że zadzwonisz do nas pod numer 22 211 67 67 lub wejdziesz na naszą stronę internetową i klikniesz na „Złóż wniosek” – a po wypełnieniu krótkiego formularza nasz konsultant oddzwoni na Twój numer.

Składanie aplikacji o kartę AXI może budzić pewne obawy, szczególnie te wynikające z wcześniejszych doświadczeń z bankami, kredytami i kartami kredytowymi. Innymi słowy, mogą to być obawy natury finansowej, a mianowicie czy Twoja historia finansowa pozwoli Ci na posiadanie takiej karty. Oczywiście, jako instytucja finansowa mamy dostęp do Krajowego Rejestru Długów i danych naszych klientów w systemie. Jednak Easy Payment Services OOD nie jest bankiem, a instytucją finansową, i jest to jedną z przyczyn stworzenia naszego sposobu ewaluacji naszych klientów, który nie opiera się tylko na historii kredytowej. Zdajemy sobie sprawę że jest wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy decyzjach kredytowych – niekorzystna historia kredytowa nie powinna, w naszej opinii, determinować tego, czy Twój wniosek kredytowy zostanie zaakceptowany. Karta AXI została stworzona tak, by być dostępną dla jak najszerszej bazy klientów, którzy będą chcieli z niej skorzystać - dlatego też czynniki wykorzystywane podczas procesu oceny mają szerszy zakres i nie są ograniczone wyłącznie do historii kredytowej.

Jest wiele mitów na temat kart kredytowych, z których wiele skupia się na aspekcie tego, że brak odpowiedniej historii finansowej oznacza, że Twój wniosek o kartę kredytową zostanie odrzucony. Prawda jest taka, że większość banków wymaga perfekcyjnej historii finansowej, bez jakichkolwiek opóźnień za przeszłe raty kredytowe. Warto pamiętać, że oprócz banków możemy również skontaktować się instytucjami finansowymi, takimi jak Easy Payment Services OOD, gdzie Twój wniosek może zostać zaakceptowany. Jeśli zastanawiasz się, jak to jest możliwe, odpowiedź jest bardzo prosta: Kartę AXI dostajesz wraz z przyznanym limitem kredytowym, który jest oceniany na podstawie Twojej zdolności kredytowej.

Jeżeli Twoja historia kredytowa nie jest korzystna, jest to całkiem prawdopodobne że dostaniesz Kartę AXI z mniejszym limitem kredytowym, kalkulowanym na podstawie wszystkich czynników branych przez nas pod uwagę. Mimo mniejszej kwoty, będziesz miał dostęp do dodatkowego finansowania, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie budować swoją historię finansową. Wystarczy, że będziesz używał karty AXI oraz spłacał raty w terminach, co pomoże Twojej ogólnej ocenie kredytowej. Dokładnie to jest celem Easy Payment Servies OOD – by móc dać Ci tą możliwość, gdy banki Ci na to nie pozwolą. Ta możliwość dotyczy małych kroków, dzięki którym tworzysz swoją historię kredytową - płacąc kartą kredytową AXI i jednocześnie tworząc nowe możliwości dla Twojej przyszłości finansowej.